Poznajcie BrainPOP

materiały BrainPOP

Dziś chcielibyśmy polecić wam stronę edukacyjną BrainPOP. Założona w roku 1999 jest kompendium materiałów i pomocy edukacyjnych zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów!

Tematyka filmików jest różna: nauka, wiedza o społeczeństwie, języka angielski, matematyka, sztuka, muzyka, zdrowie i technologie. Znajdziecie wśród nich takie, które są w wersji FREE, (czyli darmowej).

Jedynym problemem jest to, że jest ona w języku angielskim, ale jeśli planowaliście się go pouczyć – BrainPOP może być idealnym rozwiązaniem. Szczególnie, że o motywację nietrudno. Czy graliście kiedyś w grę, w której byliście bakterią lub wirusem, a waszym celem jest skutecznie zarazić człowieka? No właśnie! A wszystko podparte solidną wiedzą z biologii! Gry nie są związane wyłącznie z naukami ścisłymi, można zmagać się także np. z zagadnieniami związanymi z prawem czy ustrojem politycznym.

 

Materiały i gry, które BrainPOP udostępniasą za darmo znajdziecie tutaj.

Klikajcie i uczcie się angielskiego! Koniecznie napiszcie jak się Wam podobało i czego się dowiedzieliście w kolejnym wpisie na blogu :)

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge