Prezintacje? Oczywiście w Prezi!

Hej :)

O Prezi już pisaliśmy na początku stycznia (Prezi – jak to ugryźć? - kto nie czytał, zapraszamy). Ale w minioną sobotę na jednym z naszych ulubionych portali Edunews.pl pojawił się super artykuł na jego temat Coś więcej niż tylko zwykła prezentacja. A ponieważ Prezi to super narzędzie, dlatego kolejny raz namawiamy Was do wypróbowania jakie daje możliwości:

Prezi należy do tego typu wynalazków, bez których – jeśli zacznie się ich używać – nie sposób wyobrazić sobie pracy. (…) Tworzenie prezentacji polega tu na zapełnianiu wielkiego białego płótna – tekstami, grafami, zdjęciami, filmami i tworzenia między nimi połączeń – ścieżek. Obiekty możemy dowolnie przybliżać i oddalać, stąd nasza prezentacja może przypominać nieco film.

Znajdziecie w nim także tutorial stworzony przez Kamila, ucznia gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach (uczestnika naszego programu w ubiegłym roku :D ), w którym krok po kroku pokazuje „jak opanować sztukę tworzenia pięknych, bogatych wizualnie i niebanalnych prezentacji.”

YouTube Preview Image


Ubiegłoroczny blog Kamila, na którym nadal pojawiają się nowe wpisy TUTAJ. Zapraszamy :)

źródło: Edunews.pl

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

11 Responses to Prezintacje? Oczywiście w Prezi!

 1. avatar Marzena Fąfara powiedział:

  W świecie prezentacji robi się naprawdę ciekawie, już widać jakieś przebłyski nowych projektów podobnych do Prezi.
  Co do osadzania prezentacji Prezi na blogu (opartym na WordPress) to polecam korzystanie z wtyczki PreziWP – wystarczy podać tylko ID prezentacji.
  Pozdrawiam :)
  Marzena Fąfara ostatnio opublikował..Prezi Business Resource Pack, czyli zestaw gotowych elementów dla prezentacji biznesowychMy Profile

 2. Aleksandra Aleksandra powiedział:

  Prezi jest świetne, w tym roku będę szukała również programów o podobnych możliwościach co ten :D
  Aleksandra ostatnio opublikował..Pierwsza odznaka do nas przybyła- wielka radość się pojawiła!My Profile

 3. Daj znać: Konkurs walentynkowy · TIK – dobre i złe strony

 4. Daj znać: Walentynkowa Akcja TIKowa – W.A.T. · Szkoła z klasą 2.0

 5. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Wstawianie Prezi korzystając z drugiego sposobu, wymaga precyzji w kodzie. Czasem nawet jedna spacja nie w tym miejscu i może być kłopot. Poprawiliśmy instrukcję, prosimy sprawdzić i przetestować jeszcze raz :)

  Magda

 6. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Aby ustawić swój avatar na blogu należy skorzystać z tej instrukcji:
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?page_id=4094

  działa, sprawdzone wielokrotnie :)

  pozdrawiam,
  Magda

 7. domkasia domkasia powiedział:

  I jeszcze mój avatar nie pokazuje się nigdzie prócz mojego blogu!!! wrrrrr

 8. domkasia domkasia powiedział:

  Mam problem z Prezi. Nie wiem, jak sobie z nim poradzić. Przygotowałam pierwszą prezentację w Prezi i – posługując się krok po kroku instrukcją zamieszczoną na blogu głównym programu – zamieściłam ją na swoim blogu (http:blogiceo.nq.pl/domkasia/). Tymczasem po kilkunastu chyba minutach w okienku z prezentacją pojawił się komunikat, że tej prezentacji nie można odnaleźć lub że została usunięta. Powtórzyłam czynności kilkakrotnie i za każdym razem było to samo. Za każdym razem po jakimś czasie od zamieszczenia prezentacji. Podjęłam próbę wrzucenia prezentacji drugim sposobem ( z wykorzystaniem kodu html) i było to samo. Chwila radości, że się udało i nic. W końcu dodałam ją jako link we wpisie. I działa. Dzisiaj moje uczennice wykonały pierwsze króciutkie prezentacje i umieściły je jako linki we wpisach (od razu tak, na wszelki wypadek), ale widzę, że tym razem i w tej sytuacji jest to samo (http:blogiceo.nq.pl/kornelciasp12/ i http:blogiceo.nq.pl/paulinasp12/). Popełniamy jakiś błąd, ale nie mogę go znaleźć. Radziłam się już innych blogowiczów, jednak każdemu udaje się zamieszczać prezentacje w Prezi według pierwszego sposobu instrukcji. No, a u mnie/ u nas coś jest nie tak :( Może jakiś pomysł??? Plizzz…

 9. avatar sp_zabrzeg powiedział:

  Myślę, że nauczę się pracować w Prezi! :-)

  http://blogiceo.nq.pl/radoscinnym/

 10. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Super, że się Wam podoba :) Prezi jest naprawdę super :)

  Wypróbujcie i koniecznie pochwalcie się swoimi pracami na blogach :)

  Magda

 11. Agnieszka Kowalska agnieszka.kowalska powiedział:

  Wow! Naprawdę świetny pomysł z tym Prezi! Na pewno skorzystam :) i wrzucę coś na bloga blogiceo.nq.pl/ngdm
  Dzięki!
  Pozdrawiam : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge