Projekt na blogu

Jeszcze kilka lat temu wszystkie materiały, które uczniowie wspólnie z nauczycielami wypracowali i znaleźli w związku z działaniami w projekcie edukacyjnym gromadzono w tradycyjnej teczce z gumką i chowano w szafce/szufladzie szkolnej pracowni. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale czy nie lepiej gromadzić wszystko na blogu? Nie lepiej mieć dostęp do materiałów, harmonogramu, podziału działań i efektów z każdego komputera z dostępem do internetu? Każdy, kto działa w projekcie może na bieżąco dzielić się spostrzeżeniami, publikować relacje ze spotkań, czy właśnie odkryte nowe linki, które mogą przydać się przy kolejnych działaniach. W ten sposób krok po kroku, wpis po wpisie tworzy się blogowa kronika projektu :) I o to właśnie chodzi! Wybloguj projekt, czyli opisz działania projektowe na blogu!

Jeśli opisujecie na blogu projekt polecamy dwa interaktywne plakaty BLOG ZAMIAST TECZKI Z GUMKĄ oraz PROJEKT 2.0, w których znajdziecie podpowiedzi, co warto zamieszczać na blogu, aby blog stał się taką właśnie kroniką projektową (najlepiej oglądać je w powiększeniu):

       

Oczywiście jeśli macie chrapkę na zieloną odznakę polecamy przyjrzeć się także naszym poradnikom odznakowym (kliknij w odznakę):

zielona

Wykorzystujcie też poradniki z naszej pomocy technicznej – wiele z nich może przydać się podczas opisywania projektów na blogach :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z Klasą 2.0 IV edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to Projekt na blogu

  1. karola33 karola33 powiedział:

    :)

  2. karola33 karola33 powiedział:

    Takiego typu projekty są superrrr

  3. karola33 karola33 powiedział:

    Super pomysł :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge