Projekty 2.0

interaktywny plakat projektów 2.0

Hej :)

II semestr oznacza nowe wyzwania… Projekty 2.0!!! Już dziś postanowiliśmy napisać o tym w jaki sposób możecie o nich pisać na blogach.

Po pierwsze pomysł!
Pewnie wiecie już na jaki temat chcielibyście przygotować projekt.  Jednak od pomysłu do końcowego efektu daleka droga ;) Trzeba się dobrze przygotować, dlatego porozmawiajcie o tym z Waszymi nauczycielami i wspólnie przeczytajcie poradniki projektowe (zwróćcie szczególną uwagę na punkt 1 i 4). O projektach pisaliśmy już pod koniec stycznia. Przeczytajcie ten wpis.

Po drugie – opisujcie działania na blogu!
Aby łatwiej Wam było to zrobić przygotowaliśmy dla Was
plakat – poradnik! Znajdziecie w nim podpowiedzi na co zwrócić uwagę: przyjrzyjcie się etapom projektu – pomogą Wam one zorganizować swoją pracę. Przydatne też będą widżety: karta działania i karta projektu. Pamiętajcie też o zdjęciach, filmach, prezentacjach – na pewno wzbogacą opisy Waszych projektowych aktywności. Plakat znajdziecie tutaj.

Ps. Jeśli spodobał się Wam Glogster, możecie spróbować stworzyć swój własny;) Odpowiedź na to, jak to zrobić znajdziecie w instrukcji przygotowanej przez zespół programu Akademii Uczniowskiej. Zachęcamy!

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

7 Responses to Projekty 2.0

 1. avatar piotr35 powiedział:

  Hej.
  Będziemy zakładać wpis na wikipedii o naszej szkole. Na razie zbieramy informacje od nauczycieli i organizujemy konkurs na najciekawszą fotografie naszej szkoły.

 2. Daj znać: Ruszyła praca w projektach - Na TIK-owym szlaku

 3. avatar rysie powiedział:

  Dziękujemy :) wczoraj właśnie przejrzałyśmy pierwszą kronikę naszej szkoły, począwszy od roku 1961… jesteśmy w szoku, a zarazem pod wrażeniem… na naszym blogu umieściłyśmy zdjęcie sprzed 50 lat, a kolejne ciekawostki w następnych postach. Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga.
  Rysie
  http://blogiceo.nq.pl/tikblog/

 4. Agnieszka Kowalska Agnieszka Kowalska powiedział:

  U nas ferie kończą się w tym tygodniu! Echh.;)
  Najciekawsze projekty to ,,Rozmowy w Toku z bohaterami naszych lektur!” uczniowie poprowadzą talk show. Będą goście, Ewa Drzyzga ;>. Obiecuję, że będzie ciekawie! Drugi projekt to pokaz mody z różnych epok. Oczywiście są jeszcze inne ciekawe pomysły! Więc zapraszam do odwiedzenia naszego bloga!
  blogiceo.nq.pl/ngdm
  Dziękuję za e-maila z wiadomościami :)
  Pozdrawiam!

 5. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Brawo Rysie! Pomysł na projekt jest bardzo ciekawy i już nie możemy się doczekać wszystkich opisów z nim związanych! :)

  Jakieś inne pomysły? Czekamy na kolejne propozycje projektów :)

  Zuziu, II semestr już niedługo u Ciebie się zacznie a wraz z nim wyzwania projektowe :) już tylko kilka dni :)

  pozdrowienia!
  Tosia&Magda

 6. avatar rysie powiedział:

  Tytuł naszego projektu to: „Szkoła moich dziadków, rodziców i moja- 50 lat SP w Rzepedzi”. Pomysł na projekt zaczerpnęłyśmy z jubileuszu, który SP wchodząca w skład naszego zespołu obchodzi w tym roku szkolnym. Więcej o projekcie już wkrótce na naszym blogu.:)

  Pozdrawiamy RYSIE… :D
  http://blogiceo.nq.pl/tikblog/

 7. avatar zuzula2011 powiedział:

  My nie skończyliśmy jeszcze ferii :( Ja czekam z podekscytowaniem na II semestr. Nie mogę się doczekać kiedy będziemy robić nasze pierwsze projekty.
  Pozdrawiam i zapraszam na nasz blog Zuzia
  http://blogiceo.nq.pl/zespolzuzi/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge