Tagujemy wpisy!

fot. djembali, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0
fot. djembali, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Jeśli chcecie, aby Wasze wpisy dotyczące drugiego semestru były łatwo odszukiwane na blogu skorzystajcie z opcji TAGOWANIA wpisów. Co to znaczy? Tag służy do grupowania wpisów z jednego tematu, np. jeśli mamy na blogu kilka wpisów dotyczących zajęć z metody „Uczymy innych”, możemy do wszystkich takich wpisów dodać tag „uczymy_innych”. Wtedy czytelnik Waszego bloga, który będzie zainteresowany wpisami na ten temat, szybko je odnajdzie w gąszczu wszystkich wpisów – wystarczy, że kliknie na tag o tej nazwie :) . Na blogu piszemy najczęściej o różnych wydarzeniach, zajęciach, często wpisy dotyczące jakiejś odznaki są „rozsypane” po całym blogu. Warto zrobić porządek i wyróżnić zwłaszcza te z nich, na których nam najbardziej zależy.
Tagowanie wpisów, to bardzo dobry blogowy zwyczaj. Przyda się zwłaszcza teraz, gdy przygotowujecie wpisy do zielonej odznaki Działamy z TIK/Aktywnie z TIK. Wpisom, które dotyczą własnie tej odznaki warto nadać tag, który będzie się z nią kojarzył. Jaki on będzie zależy od Was, może to być, np. „zielona odznaka”, „Działamy z TIK”, „Aktywnie z TIK”, „projekt edu”, „ufon”, „uczymy innych”, „odwrócona lekcja”. Przeczytajcie nasz PORADNIK na temat tagowania wpisów.

Wszystkie tagi, które wykorzystujecie na blogu warto też zebrać w specjalną chmurę – chmurę tagów. Jak ją dodać na bloga? Przeczytajcie wpis CHMURA, KTÓRA SIĘ RUSZA.

Warto też założyć stronę, na wszystkie wpisy i informacje związane z II semestrem. Jak to zrobić? Przeczytajcie ten PORADNIK.

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z Klasą 2.0 IV edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

5 Responses to Tagujemy wpisy!

 1. karola33 karola33 powiedział:

  Dziękuje za fioletową odznakę :) ))

 2. karola33 karola33 powiedział:

  Super pomysły :)

 3. avatar AnetaSzk powiedział:

  patusia321, fioletowa odznaka już jest na Twoim blogu :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasa 2.0

 4. MIKOŁAJ ROSZCZYK MIKOŁAJ ROSZCZYK powiedział:

  Chciałbym zdobyć Odznakę „Tworzymy materiały edukacyjne”, jednak nie wiem gdzie zostawić komentarz lub jak o tym poinformować. Wszystkie moje materiały edukacyjne, które zrobiłem w tym roku szkolnym są tutaj:
  http://blogiceo.nq.pl/ictworldmr/category/materialy-edukacyjne/

  Pozdrawiam,
  Mikołaj z Siódemki
  MIKOŁAJ ROSZCZYK ostatnio opublikował..Historia InformatykiMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge