Tajemnicze UFoNy

Czy wiecie co znaczy HGYCDYZ, po co są motyle i ślimaki w skrzypcach oraz co jest miększe niż owieczki? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z UFoNów, czyli uczniowskich wystąpień publicznych, do których przygotowują się uczennice Szkoły Podstawowej nr 20 w Rybniku!

Nad UFoNami od początku marca pracuje pięć dziewczynek – Sara, Natalka, Gosia, Julka i Hania. Na ich blogu możemy przeczytać wiele wpisów dotyczących przygotowań do tych wystąpień. Dziewczyny, m.in. ćwiczyły swoją dykcję i gestykulację, uczyły się opanowywać przygotowany tekst oraz tremę, a także obsługiwać kamerę w tablecie. Żeby przybliżyć innym tematy swoich wystąpień przygotowały specjalne chmury zawierające kluczowe słowa z ich UFoNów, a także interaktywne tablice wyjaśniające najważniejsze pojęcia. Obecnie na blogu można zobaczyć nagrania wszystkich wystąpień. Poniżej przedstawiamy Wam jedno z nich.

YouTube Preview Image

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej UFoNów oraz dowiedzieć się wszystkiego o przygotowaniach do nich to koniecznie odwiedźcie bloga Peg@zik. Z pewnością spodoba Wam się to co tam znajdziecie! :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

4 Responses to Tajemnicze UFoNy

 1. avatar Barbara Benisz powiedział:

  Brawo NASI!!!!! Dziewczyny, jesteście świetne!
  Barbara Benisz ostatnio opublikował..Księżyc garbaty „pod lupą”My Profile

 2. avatar szkola2zero powiedział:

  O! To chyba była bardzo fajna lekcja, a na dodatek bardzo ważny temat. Przygotowałyście interesującą prezentację – wiele można się z niej dowiedzieć o Irenie Sendlerowej.

  Mam nadzieję, że przyjedziecie na nasz Festiwal i zaprezentujecie Wasz projekt o książce. Ogłoszenie zespołów, które przyjadą do Warszawy już 11 maja :) Trzymam za Was kciuki!

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 3. gosia.gosjagmail.com gosia.gosjagmail.com powiedział:

  Mają bardzo ciekawego bloga, często go odwiedzamy. Filmiki mają świetnie bardzo nam się podobają. U nas na blogu opisałyśmy odwróconą lekcję poświęconą ludziom, którzy naraźili swoje życie podczas wojny. Byłoby nam miło gdybyście zachęcili inne szkoły do stworzenia takiej lekcji. Zgłosiłyśmy się na festiwal , uzupełniłyśmy nasz projekt edukacyjny i mamy nadzieję, że zawitamy w Warszawie. Pozdrawiamy
  gosia.gosjagmail.com ostatnio opublikował..Odwrócona lekcja !My Profile

 4. Bardzo ciekawie. UFoNy wcale nie są takie łatwe, ale są bardzo przyjemne. Chętnie obejrzę ich wystąpienia.
  julia.grzenkowiczzso2wejherowo.pl ostatnio opublikował..Wyznaczanie trasMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge