TAK się TIKa w Lublinie!

VI LO w Lublinie ma uczniów nieprzeciętnych…możemy się o tym przekonać wchodząc na prowadzone przez nich blogi. Dziś polecam Waszej uwadze dwa z nich – według mnie zaskakują szczerością wypowiedzi i ich lekkością :) Wspaniale się je czyta i, co najważniejsze, pozostawiają w czytelniku nieodpartą chęć powrotu i przeczytania kolejnych wpisów:)

  • Pierwszy z nich to blog Sylwka, który swój pierwszy wpis zaczyna słowami R. L. Watkins’a „Szkoła ma tendencję do wykradania tego, co najpiękniejsze w dzieciństwie” hmm…nieźle co? Najciekawsze jest jednak to, jak Sylwester „rozprawia się” z tymi słowami i jak nawiązuje do nich, opowiadając o tym, co zmienia w jego szkole akcja Szkoła z klasą 2.0…Sprawdźcie!
  • Drugi, to blog prowadzony przez Klaudię, na którym znajdziecie świetnie napisany kodeks, ale i…

„No i nasz kodeks to nie tylko puste słowa ;) Zaczyna się realizacja ! ;)

1 punkt już za nami ! – nasza biblioteka udostępniła stanowiska komputerowe dla uczniów i nauczycieli , w każdym momencie są one do naszej dyspozycji ;) ale to nie koniec prac nad dostępnością internetu dla uczniów…

2 punkt to też już codzienność ;) mail-ujemy , sms-ujemy mamy kontakt z nauczycielami non stop ;)

Poprawność wykonywania 4 punktu sprawdziła się ostatnio na lekcji chemii !!! ;)Robiliśmy prezentacje multimedialne w których ostatnim slajdem miała być rzetelnie opracowana bibliografia ;)
Chcecie przeczytać więcej? Koniecznie wejdźcie na bloga!  Komentarze, jak zawsze, mile widziane. Co ja mówię – WYMAGANE!!! ;) Oczywiście na każdym z blogów minimum po jednym komentarzu od każdego czytelnika :)

W przyszłym tygodniu w „Polecanych blogach” pojawią się pierwsze blogowe opisy działań projektowych  - mam dla Was kilka bardzo smakowitych przykładów :) A Ty już opisujesz swój projekt na blogu? Jeśli nie – ZACZNIJ!

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Polecane blogi_archive, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge