Tydzień odkrywania: Jan na tropie kuczki

Tydzień odkrywania trwa dalej, dlatego chcielibyśmy Wam pokazać jak odkrywają nasi blogerzy. Poznajcie niezwykłe odkrycie ucznia z Niepublicznego Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu.

theloushe_CC BY-NC-ND 2.0
theloushe, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Jan z bloga TakTIKa, czyli Szkoła z Klasą 2.0 w NG 1 nieoczekiwanie, za sprawą swojej mamy, dowiedział się, że z dachu jednego z domów w Sosnowcu zniknęła kuczka. Chłopiec początkowo niezainteresowany sprawą postanowił dowiedzieć się czym jest kuczka, a następnie poznać historię tej, która jeszcze niedawno znajdowała się na dachu budynku w Sosnowcu. Chłopca tak bardzo zafascynowało to co odkrył, że stało się to inspiracją do projektu, który realizuje teraz wraz ze swoimi szkolnymi kolegami. Jeżeli Wy również chcecie dowiedzieć się czym jest kuczka, a także poznać jej niezwykłą historię, wspaniale opowiedzianą przez Jana, zajrzyjcie do tego wpisu.

Czy Wam także przydarzyły się podobne, nieoczekiwane odkrycia? Jeżeli tak, koniecznie opiszcie je na swoich blogach. Z przyjemnością o nich przeczytamy :) Możecie też podzielić się nimi w komentarzu pod tym wpisem.

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

9 Responses to Tydzień odkrywania: Jan na tropie kuczki

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  Wspaniale, że Wy również włączyliście się w Tydzień odkrywania! Wasze działania bardzo mi się podobają, a w szczególności lekcja z pająkami :) Zachęcamy wszystkich do odwiedzania bloga „internetowy dzienniczek”!

  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 2. avatar szkola2zero powiedział:

  Dziękujemy za przykłady odkrywania z Waszej szkoły! W takich projektach rzeczywiście można się wiele nauczyć! Liczymy na więcej takich wpisów :)

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 3. Natalia dziewczyny1h powiedział:

  Zapraszamy do nas :) My odkryłyśmy matematykę w Mandalach ;) http://blogiceo.nq.pl/blogowaniepomaganie/2015/01/14/odkrywamy-matematyke-w-mandalach/ /Natalia

 4. avatar szkola2zero powiedział:

  My też byliśmy zachwyceni tą historią oraz stylem w jakim została opisana, dlatego też postanowiliśmy podzielić się nią z Wami!

  Pani Joanno, z niecierpliwością czekamy na kolejne fascynujące historie :)

  Serdecznie pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 5. avatar zeroA28 powiedział:

  Janku, czytając twoją historię o zniknięciu kuczki, powróciłam myślami do swojego dzieciństwa/ a nie jestem już zbyt młoda/.Otóż w moim życiu było wiele podobnych historii. Rodzice często wracając z pracy do domu, przynosili ,,jakąś” wiadomość o niezwykłym zdarzeniu. Cała nasza 3 słuchała z uwagą, później przychodzili dziadkowie, następnie sąsiedzi i sąsiadki. Nieraz czułam się jak w filmie kryminalnym. Twoja opowieść to niejako moje wspomnienie o rodzicach, którzy zbyt wcześnie odeszli. Dziękuję Ci za nią.

 6. j.waszkowskagmail.com j.waszkowskagmail.com powiedział:

  Obiecujemy Was jeszcze zaskoczyć kilkoma rzeczami :)
  j.waszkowskagmail.com ostatnio opublikował..Odkrywamy świat z TIK, czyli Kodeks 2.0 w praktyceMy Profile

 7. Aneta Zawistowska Aneta Zawistowska powiedział:

  Z dużym zaciekawieniem rozpoczęłam czytanie! Wpis Jana jest niezwykły. Jestem bardzo ciekawa jakie będą kolejne odkrycia.
  Aneta Zawistowska ostatnio opublikował..Trwa Przyrodnicze Odkrywanie!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge