Uczeń i Nauczyciel w czasach cyfrowych…

Uczniu, Nauczycielu – jesteście cyfrowi? Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach mają na ten temat swoje zdanie :) Zobaczcie:

Jaki powinien być cyfrowy nauczyciel?
YouTube Preview Image

Cyfrowa szkoła według Uczniów…
YouTube Preview Image

Zgadzacie się z tymi pomysłami? Jaki – Waszym zdaniem - powinien być cyfrowy nauczyciel? Jaki uczeń? Jaka powinna być nowoczesna szkoła?  Jak chcecie i lubicie się uczyć? Zapytajcie kolegów, zapytajcie nauczycieli, zapytajcie rodziców, zapytajcie SIEBIE! Nagrajcie film, zróbcie na ten temat wpis na blogu, wypowiedzcie się w komentarzu – czekamy na Wasze pomysły!

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja. Dodaj do zakładek ten link.

5 Responses to Uczeń i Nauczyciel w czasach cyfrowych…

 1. Andrzej Gredecki Andrzej powiedział:

  Wasze filmy potwierdzają moje – dyrektora szkoły myślenie o nowej szkole . Cyfrowej!!!
  Andrzej ostatnio opublikował..Nasze TIKowanie w lokalnej telewizji.My Profile

 2. avatar mniedzwiedz powiedział:

  Świetny pomysł!
  Myśliy, aby też zrobić taki filmik i mamy nadzieję, że to nie będzie podchodziło pod dublikat :)

  Podrawiam
  mniedzwiedz ostatnio opublikował..Konkurs “Nakręceni na języki”My Profile

 3. avatar My name powiedział:

  Bardzo ciekawe filmy, można się wiele dowiedzieć. Pan Ziemowit dobrze piszę. Żeby uczeń zrozumiał nauczyciela, to nauczyciel powinien zrozumieć ucznia. Mało jest takich nauczycieli moim zdaniem. Jestem uczennica i uważam że są nauczyciele, którzy zachęcają, motywują, rozumieją i pomagają nam są bardziej przez nas szanowani, oraz chcemy z nimi współpracować ;)

 4. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Dziękujemy za tę wypowiedź panie Ziemowicie :) Wsłuchanie się w potrzeby uczniów to faktycznie bardzo ważna sprawa :) Może wspólnie ze swoimi uczniami także nagra pan taki materiał? Zachęcam i pozdrawiam!
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 5. avatar Ziemowit powiedział:

  Sam jestem pedagogiem i według mnie nauczyciel powinien przede wszystkich słychać uczniów. Zrozumieć ich potrzeby. Wyjść im na przeciw i ciągle się rozwijać.

  Te filmy są znakomitym materiałem edukacyjnym właśnie dla nas. To właśnie nasi uczniowie powinni nam mówić jacy mamy się dla nich stać by komunikacja przebiegała na najwyższym poziomie. Jeżeli złapiemy już z nimi takowy kontakt staniemy się dla nich autorytetami i przekazywanie wiedzy na tym poziomie jest bardzo skuteczne i przyjemne.

  Pozdrawiam:)
  Ziemowit ostatnio opublikował..Mój pierwszy wywiadMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge