Uczymy się ucząc innych

Kalina i Ola ze Szkoły Podstawowej w Skokowej postanowiły sprawdzić czy uczenie innych jest dobrym sposobem na nauczenie się czegoś samemu. Postanowiły samodzielnie przeprowadzić lekcję matematyki i nauczyć swoich kolegów oraz koleżanki, jak mierzyć kąty. Żeby było ciekawiej swoje zajęcia postanowiły odwrócić :)  Jak to dokładnie wyglądało?

Dziewczynki przygotowały specjalny filmik, w którym pokazują jak mierzy się kąty za pomocą kątomierza. Ten materiał musieli obejrzeć przed lekcją wszyscy uczniowie klasy IV. Parę dni później odbyła się lekcja poprowadzona przez Kalinę i Olę, na której, wraz ze swoimi rówieśnikami, ćwiczyły mierzenie kątów w praktyce. Dziewczynki przygotowały także karty pracy, zadania i pytania dla uczniów, a na koniec podsumowały całe zajęcia. Jak to wszystko wyglądało? Zobaczcie ich filmową relację z lekcji!

YouTube Preview Image

Teraz kolejne uczennice, Hania, Dorotka i Sabina, przygotowują się do poprowadzenia następnej odwróconej lekcji. Tym razem tematem będą prostokąty i kwadraty. Jeżeli chcecie zobaczyć ich filmik instruktażowy, koniecznie zajrzyjcie na bloga Czytam więc myślę. Na pewno się nie zawiedziecie tym, co tam znajdziecie. :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Uczymy się ucząc innych

  1. avatar amelia powiedział:

    Macie w waszej szkole super możliwości jeżeli możecie prowadzić lekcje. Bardzo wam zazdroszczę.
    Zapraszamy do oglądania i komentowania naszego bloga http://blogiceo.nq.pl/podlupa82/

  2. Fajnie. Takie lekcje są dużo ciekawsze, gdy uczniowie moga uczyć i gdy uczymy się sami od siebie.
    julia.grzenkowiczzso2wejherowo.pl ostatnio opublikował..Jeżdżę bezpiecznieMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge