Uczymy się z TIK!

 

fot. Sifter, flickr, CC BY-NC 2.0

Kochani,

Pomiędzy jednym, a drugim konkursem nie próżnujecie ;) Na waszych blogach dzieje się bardzo dużo. TIKowanie w szkołach idzie Wam naprawdę świetnie – większość z Was opisała już debaty, stworzyła kodeksy. Znaleźliśmy także wiele wpisów na temat  Uczenia się z TIK, czyli TIKowych lekcji. Trafiliśmy na prawdziwe perełki :) Kilka z nich postanowiliśmy Wam zaprezentować:

Natalia z Gimnazjum w Dębnie opisuje:

„W środę mieliśmy bardzo ciekawą lekcję historii o kulturze późnego średniowiecza. Uczyliśmy się m.in. o tym, że budowano wtedy piety (rzeźba; Matka Boska z umierającym Jezusem) i budowle w stylu gotyckim. Pani na rzutniku wyświetliła cztery zdjęcia i poprosiła jedną osobę, aby wykreśliła to, które nie pasuje, czyli budowlę stylu romańskim.”

Całość tego wpisu znajdziecie tutaj.

Bartek z Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim spotkał się z TIK na lekcji matematyki:

„Tak więc lekcja matematyki przebiegała na sprawdzeniu naszej wiedzy pod kątem obliczania objętości, pola, ilości krawędzi, wierzchołków oraz długości przekątnej w graniastosłupach co w tym fajnego jak tylko samo liczenie i myślenie?Niby normalne zajęcia prawda? No może i tak jednak sposób przeprowadzenia tej lekcji był niesamowity gotowe siatki brył oraz sam rysunek (gotowy i profesjonalny) pomógł wielu uczniom zrozumieć większość zadań dzięki takowej tablicy interaktywnej i programom. Został nam także przedstawiony film “edukacyjny” (w którym to wspólnie z nauczycielem znaleźliśmy błąd w rozrysowaniu siatki graniastosłupa).”

Z całym wpisem Bartka możecie zapoznać się na jego blogu. Przeczytajcie ten wpis i zostawcie Bartkowi miły komentarz!

Natomiast uczniowie z Wałbrzycha ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Fundacji „SGMK” przygotowali dla Was fotorelację ze swojej lekcji. Obejrzycie ją tutaj i koniecznie napiszcie na ich blogu jak się Wam podoba.

Danusia ze Szkoły Podstawowejnr 10 w Piasku opisuje lekcję techniki z wykorzystaniem filmów edukacyjnych - będziecie wiedzieli dużo o drzwiach, drzewie i drewnie.” Całość wpisu przeczytacie tutaj.

Wiktoria z Gimnazjum w Dębnie podeszła do tego tematu całościowo i opisała kilka przykładów wykorzystania TIK na lekcjach w jej szkole:

„Punkt 4 naszego szkolnego Kodeksu 2.0, który brzmi następująco “Uczeń ma prawo wykorzystać telefon w celach naukowych, np. kalkulator na lekcji matematyki, chemii, fizyki, geografii, lecz zabrania się korzystania z innych funkcji” został już wprowadzony w życie szkoły. Pani Gabrysia wyznaczała osoby, które wykonywały obliczenia, dzięki czemu nie trzeba było już robić ich osobiście tradycyjną metodą.”

Zachęcamy do odwiedzin jej bloga i skomentowania tego naprawdę wyjątkowego wpisu. Wiktoria na pewno odwdzięczy się tym samym :)

A czy na Waszych lekcjach jest tak samo TIKowo? Koniecznie opowiedzcie o tym w komentarzach pod wpisem!!

Z wpisów uczniów wynika, że lekcje z TIKiem są ciekawsze, sprawiają im więcej radości, a co najważniejsze dzięki nim dużo łatwiej przyswajają wiedzę. Tego Wam wszystkim życzymy!! :)

__________________________

grafika: Sifter, Flickr, CC BY-NC 2.0

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Polecane blogi_archive, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

15 Responses to Uczymy się z TIK!

 1. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Dziękujemy za wszystkie komentarze :) Bardzo się cieszymy, że w Waszych szkołach jest tak ciekawie :)

  pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających naz blog!

  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 2. avatar izaa. powiedział:

  Jeżeli chodzi o wykorzystywanie TIK na lekcjach, jesteśmy pod tym względem wyjątkową klasą, bo e-klasą. Na większości lekcji mamy możliwość korzystania z: tablicy interaktywnej, laptopów, wizualizera, systemu do testów IVOTE. Mamy swoją salę, a każdy z nas dysponuje swoim laptopem z oprogramowaniem edukacyjnym. Więcej o naszej klasie możecie dowiedzieć się na naszej stronie szkolnej: http://www.zs3zory.aplus.pl oraz na naszym blogu: http://blogiceo.nq.pl/etrojka/.

  Zapraszamy do odwiedzin! :D

 3. kasia tomaszczyk kasia tomaszczyk powiedział:

  u nas także odbywają się lekcję z TIK ;) dziś między innymi przy pomocy rzutnika , pokazu slajdów uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy ;)

 4. avatar kasia96 powiedział:

  W naszej szkole jest bardzo TIKowo. :) Na wielu lekcjach wykorzystujemy komputerowe technologie. Przeważnie jest to interaktywna tablica, którą kochają wszyscy uczniowie i nauczyciele. A także wyświetlanie filmików z sieci, robienie internetowych testów… Jest super! :)

 5. avatar Agata Dąbrowska powiedział:

  Nauka z TIK jest o wiele przyjemniejsza, zachęca nas do twórczej pracy, przy czym możemy poznawać techniki multimedialne. to jest Super. Kiedy na lekcji włączona jest tablica interaktywna to wszyscy są w 100% skupieni. Taka praca jest o wiele bardziej efektywna :-)

 6. avatar Julita powiedział:

  Witajce:* Co tam u Was? Dzięki naszemu wpisowi dostaliśmy tablice interaktywne :) Te tablice są bardzo fajnie tylko jest jeden proble, a mianowicie nauczyciele nie potrafią ich obsługiwać :< Czekamy na podłączenie Wifi w całej szkole.

 7. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Dzięki za ciekawą wypowiedź Zuza :) Fajnie, że pojawiła się inna wypowiedź w tym temacie. Rozumiem, że TIK w domu, chcielibyście wykorzystywać do innych niż naukowe cele, tak? Chociaż, tak naprawdę nauka TIKowych umiejętności w domu czasami bardzo się przydaje również na lekcjach, szlifujemy różne umiejętności, doskonalimy się… no a w szkole możemy również podzielić się tą wiedzą z innymi… to też może być ciekawe :)

  W każdym razie ogromne dzięki za super komentarz na ten temat :)

  pozdrowienia!
  Magda

 8. avatar ZuzaKrenz powiedział:

  A ja myślę, że bez TIK-u dało by się obejść. Oczywiście ogólnie z internetem wszystko jest zdecydowanie prostsze.Dodatkowe urozmaicenia pomagają w nauce również, ale trzeba z tego umieć korzystać. Najlepiej jak używamy go w szkole, ponieważ w domu odbieram to jako dodatkowa praca domowa. Zresztą nie tylko ja, myślę, że moi koledzy by się ze mną zgodzili ;) .

 9. avatar Ada powiedział:

  Zgadzam się w 100% z tym, ze TIK pomaga w nauczaniu, ale i przede wszystkim w szybszym i ciekawszym zrozumieniu danego zagadnienia. Urozmaica lekcję i poprawia relacje. W naszej szkole również wiele ciekawego się dzieje.

 10. avatar Ewa powiedział:

  U pierwszaków w szkole podstawowej też może być TIKowo, zapraszamy: http://blogiceo.nq.pl/komputerouczniaki/2012/02/06/uczymy-sie-z-tik-w-5-ciu-krokach/

 11. kasia tomaszczyk Kasia powiedział:

  u nas w szkole także jest ciekawie , a TIK pomaga nam w wielu lekcjach ;) relacje z lekcji na moim blogu : http://blogiceo.nq.pl/fragrancee

  zapraszam ;*

 12. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Pani Wioletto, dziękujemy za zwrócenie uwagi :) Już poprawione i przepraszamy za pomyłkę :)

  Pozdrowienia!
  Magda

 13. avatar Wioletta powiedział:

  Proszę o dokonanie poprawki w imieniu dziewczynki z Dębna. Ma na imię Wiktoria, a nie Weronika. Zapraszam na jej bloga http://blogiceo.nq.pl/wakacyjnaa/

 14. Agnieszka Kowalska Agnieszka Kowalska powiedział:

  Dokładnie! TIK pomaga w przyswajaniu wiedzy!
  Dzisiaj zrobiłam plakaty o TIK-u! Niedługo znajda się na naszym blogu, jak opublikuje dam znać! :)

  Teraz zachęcam do przeczytaniu wpisu o Unicef i akcji w szkołach! To nic trudnego, a niesie za sobą wiele korzyści i pomocy.
  http://blogiceo.nq.pl/ngdm/2012/02/05/unicef/

 15. avatar saaaaaaaaaami powiedział:

  Bardzo fajnie, że Weronika przedstawiła nam czwarty punkt kodeksu w jej szkole. U nas nie wolno korzystać z telefonów komórkowych, poza sytuacjami wyjątkowymi.
  Pozdrawiam !
  Saaaaaaaaaami. ;]
  http://blogiceo.nq.pl/pasjonatki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge