Wespół w zespół pełną parą

fot. the waving cat, Flickr, CC BY-NC-SA 2.0

Działań projekowych ciąg dalszy! Coraz częściej czytamy o Waszych sukcesach, obawach i problemach, którym dzielnie stawiacie czoła. Wspaniale, że o wszystkim piszecie na blogach. O to właśnie chodzi! Dzięki Waszym opisom uczymy się wzajemnie i widzimy JAK POWSTAJĄ WASZE PROJEKTY!
Z przyjemnością przedstawiamy kolejne super blogi 2.0, których autorzy piszą o projektach. Świetnie opisali działania, zamieścili ciekawe zdjęcia i wykorzystali projektowe widżety. Przekonajcie się sami! Przeczytajcie i skomentujcie ich wpisy!

Projektowe pomysły z blogów:

  Projekt – Filozofia
Czy Pani wierzy w reinkarnację? Czy, jak człowiek nie myśli, to go nie ma? A co wtedy, kiedy śpi? Dlaczego filozofowie starożytni nie wątpili w istnienie świata? Czy Kartezjusz był wariatem? Czy można udowodnić, że to wszystko nam się nie śni? A co z prawdą? A co z Bogiem? Co by było, gdyby Sokrates spotkał się z Kartezjuszem?”

Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć podczas spotkań ze sławami filozofii trzecioklasistki z Gimnazjum Menedżerskiego w Wałbrzychu – Aleksandra, Agata, Eliza i Sara. Dziewczyny przygotowują wywiady z filozofami – na blogu możemy przeczytać już rozmowę z Sokratesem w opracowaniu Agaty, a także opisy projektowcyh spotkań.

„Cudowna zabawa z filozofią!  Pytania i problemy, które powstają podczas naszych rozważań bywają tak absurdalne, jak powrót czerwonej żaby!” – podsumowuje Eliza.  Wszystkich zaciekawionych zapraszamy na blog dziewczyn – warto!

  Projekt – Baw się, graj i ucz się matematyki

…czyli dostrzeganie informacji matematycznych w życiu codziennym – doskonalenie sprawności obliczeń – nauka poprzez zabawę – taki niezwykły projekt realizują uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Opolu. Jakie są ich działania? Uczą się matematyki, a przy okazji doskonale bawią bo ich zadanie to m.in. tworzenie gier planszowych, a nawet komputerowych! Prawda, że niesamowite?

„Pewnego dnia w szkole pani nauczyła nas robić domino walentynkowe, w zeszycie narysowaliśmy wzór, który potem wykorzystaliśmy do robienia własnego domina w domu. (…) Na zajęciach z matematyki, pani rozdała nam karteczki na których namalowane były zwierzątka, które musieliśmy pomalować. Potem na innych karteczkach namalowaliśmy cyferki. Karteczki te posłużyły nam do zrobienia gry matematycznej.” relacjonuje Martynka z Ia. Wszystko opisują na blogu „Komputerouczniaki” Sprawdźcie! Pochwalcie! Skomentujcie!

  Projekt – Absolwenci XX i XXI wieku Szkoły Podstawowej w Komańczy

Kamila, Rafał i Agnieszka z Gimnazjum w Komańczy chcą poznać historię szkoły podstawowej, jak rozwijało się szkolnictwo, będą tworzyć bazę absolwentów, a także zaprosić wszystkich do wirtualnego spaceru po szkole. Działania trwają!

 „Projekt podzieliliśmy na zadania, które mamy do zrobienia w odpowiednim czasie. Moje zadanie polega na wykonaniu elektronicznego „tablo” dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Komańczy. Długo zastanawiałam się nad formą i treściami jakie umieszczę w prezentacji. Po konsultacjach z opiekunem projektu opracowałam ankietę, wydrukowałam i w czwartek przeprowadziłam. Dowiedziałam się o nich wiele interesujących rzeczy, m.in. poznałam ich zainteresowania, hobby, najlepszych kolegów, itd. Było to ciekawe doświadczenie. Teraz muszę to wszystko uporządkować i stworzyć prezentację, która będzie w całości im poświęcona, (nawiasem mówiąc będzie to prezent na zakończenie szkoły) a jednocześnie częścią naszego projektu.  Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, bo bardzo się staram . Przede mną jeszcze tylko sesja zdjęciowa z udziałem szóstoklasistów, może dołożę zdjęcia klasowe?. Pomysłów mam dużo, tylko czy starczy mi czasu.” – pisze Kamila. Odwiedziny odjazdowego bloga „Przyjaciele” obowiązkowe!

♥  Projekt – Dziennikarz – uczniowie z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku chcą dowiedzieć się jak powstaje gazeta, kto to jest dziennikarz, jakie są jego metody pracy, jak napisać artykuł?

W ramach projektu poznajemy tajniki dziennikarstwa. I szukamy interesujących tematów. Pierwsze artykuły już powstały, przed nami dużo pracy. W kolejnym kroku  poznamy program edycyjny gazety internetowej. Wydaje nam się to trudne… ale mamy nadzieję że nam się to uda. Mamy wiele obaw że nam to nie wyjdzie ale jesteśmy żądni sukcesu i dopniemy swego.”
Więcej ciekawych wpisów znajdziecie na blogu „CKUBiałystok”. A jeśli macie jakieś podpowiedzi w temacie dziennikarstwa i tworzenia gazetek, śmiało podpowiedzcie co nieco ekipie z Białegostoku!

Gdy pracujemy nad projektem, warto zajrzeć do:

Jeśli jeszcze nie klikaliście w naszej projektowej sondzie, zróbcie to koniecznie! Znajdziecie ją po lewej stronie, nad mapą blogów :D

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Polecane blogi_archive, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

5 Responses to Wespół w zespół pełną parą

 1. Daj znać: ckubialystok » Archiwa bloga » Piszą o dziennikarzach

 2. avatar kasia0 powiedział:

  Gratulacje!!!
  kasia0 ostatnio opublikował..Odwiedź blog programuMy Profile

 3. avatar Aniela powiedział:

  Gratuluję. Śledzę wszystkie wpisy i poczynania dzieci z klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Opola. Bardzo się cieszę z postępów, pochwał i możliwości Naszych dzieci. Dopinguję w każdym projekcie. Gratulacje dla Dzieci. Mama Juli Czarneckiej.

 4. avatar didl_nocny powiedział:

  Hura, hura, hura!!!! Dziękujemy! Znowu o nas napisano! Baaardzo się cieszymy. Jutro w szkole znowu o tym powiemy i znów będzie TIKowo!pOZDRAWIAMY! Oliwia kl. I

 5. avatar krakomancza powiedział:

  Łał!!! Dziękujemy za wyróżnienie, jesteśmy pod wrażeniem wszystkich projektów zaprezentowanych w tym wpisie. Jest nam miło że wśród nich jesteśmy też my :) :D
  Pozdrawiamy serdecznie :)
  http://blogiceo.nq.pl/przyjaciele/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge