Widżetomania

Lubicie widżety na blogu? My bardzo :) Polecamy użyć na blogu:

Karta Projektu 

do opisania pomysłu na projekt, który realizujecie w szkole.  Widżet powinien się znaleźć na blogu jeśli chcecie zdobyć odznakę „Działamy z TIK”. Jego opis znajdziejcie tutaj.

Karta Działania

to widżet, który uwielbia występować na blogu w towarzystwie karty projektu. Wykorzystajcie go koniecznie! Może być wyświetlony na blogu kilka razy – bo w projekcie zwykle jest kilka działań :) Podobnie jak karta projektu, widżet karta działania powinien się znaleźć na blogu jeśli chcecie zdobyć odznakę „Działamy z TIK”. Jego opis również znajdziejcie tutaj.

Liczba Komentarzy 

dzięki niemu każdy może pochwalić się, ile komentarzy napisał innym blogerom  (tutaj pokazujemy przykład jak wypełnić treść widżetu). Pamiętajcie tylko, że komentarze są „zliczane” tylko kiedy komentujecie jako zalogowani użytkownicy – czyli najlepiej być zalogowanym na swój blog, a potem wędrować po innych i zostawiać swoje komentarze. Do wędrówki po blogach służy Wyszukiwarka blogów lub Lista blogów.

Facebook Fan Box  

 służy do wyświetlenia na blogu ramki strony z Facebooka np. Waszej szkoły, miasta, albo innego ulubionego fan page’a (tutaj podpowiadamy jak go ustawić).

Ostatnia nowość, choć nie jest widżetem, także może się Wam przydać. to opcja, którą włączyliśmy na wszystkich blogach i służy do „zostawiania” przy komentarzach informacji o naszym ostatnim opublikowanym wpisie. Oczywiście, żeby funkcja CommentLuv zadziałał, musimy komentować inne blogi, będąc zalogowanym na swój blog. Ale to tym lepiej, bo wtedy właśnie wszystkie komentarze zliczają się w naszym systemie i możecie zostać laureatem konkursu blogów w kategorii NAJAKTYWNIEJSZY KOMENTATOR :)

PS. Jak dodać widżety na blog pokazuje filmik.

 

 

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Pomoc techniczna na blogach, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

11 Responses to Widżetomania

 1. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Marcin, aby licznik zliczał Wasze komentarze trzeba być zalogowanym na swój blog i nie wylogowując się przejść do innych blogów, np. w drugim oknie, ale tej samej przeglądarki. Krótko mówiąc będąc na innym blogu musimy widzieć, że jesteśmy zalogowani na swój blog, o tak.

  Kiedy jesteśmy zalogowani działa też opcja Comment Luv, więcej o niej tutaj: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/nic-tak-nie-cieszy-blogera/

  pozdrowienia,
  Magda
  Szk 2.0

 2. Marcin Marcin powiedział:

  A u nas licznik komentarzy nie działa, albo mamy coś źle ustawione.
  Piszę komentarze na innych blogach, one są zatwierdzone, a licznik ani drgnie :(
  Co jest nie tak?
  Pozdrawiam

 3. avatar danawera powiedział:

  Dziękuję za podpowiedzi,Pani Magdo. Akurat mam Google Chrome, której najczęściej używam. Ale sprawdziłam to w Mozilli i jest OK. Jeszcze raz dziękuję.
  Serdecznie pozdrawiam

 4. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Pani Danuto, wyświetla się na pewno (tutaj printscreen sprzed chwili) Może przeglądarka, z której pani korzysta ma wyłączoną obsługę JavaScript (dla Mozilla Firefox jest to ustawienie w menu Opcje (Options)–> Zawartość (Content) –> tutaj). A może jest zainstalowana wtyczka blokująca wyskakujące okienka – wtedy karta projektu też nie pokazuje się na blogu.

  A jeśli korzysta pani z przeglądarki Internet Explorer, wtedy polecam sprawdzić w menu „Narzędzia” (Tools) –> „Opcje internetowe” (Internet Options)–> zakładka „Bezpieczeństwo” (Security), a w niej suwak „poziom bezpieczeństwa dla tej strefy” (Security level for this zone). Aby karta projektu sie wyświetliła należy ustawić suwak na poziom „średnio-wysoki” (Medium high). Na poziomie „Wysoki” (High) faktycznie karta się nie wyświetli w pani przeglądarce.

  Czy może pani sprawdzić te możliwości?
  pozdrowienia
  Magda

 5. avatar danawera powiedział:

  Niestety, u mnie nadal się nie wyświetla
  danawera ostatnio opublikował..Kilka spraw …My Profile

 6. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Obie skórki, które płatały figle z widżetami Karta Projektu i Karta Dzialania (czyli: Retromania i iPhoneLike) naprawione :) Sprawdźcie proszę na swoich blogach :)

  Wszystkich serdecznie pozdrawiam!
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Luboń, Lubsko, Kutno – polecamy!My Profile

 7. avatar danawera powiedział:

  Pani Magdo,
  też czekam na tę zmianę, mam taką samą skórkę (domyśliłam się, że to jej wina)
  Pozdrawiam serdecznie
  http://blogiceo.nq.pl/tikpolonistycznie/

 8. Daj znać: TIKpolonistycznie » Archiwa bloga » Kilka spraw …

 9. avatar rysie powiedział:

  Aha…a my od dłuższego czasu kombinujemy…dodawałyśmy zadania, które zniknęły całkiem :( a wystarczyło od razu do Was napisać. Dziękujemy za wyjaśnienie i mamy nadzieję, ze wszystko będzie ok,
  Pozdrawiamy:)
  Rysie

 10. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Hej dziewczyny :)
  faktycznie, karta projektu na Waszym blogu zastrajkowała :( Niestety jest to wina skórki, którą macie włączoną. Kłopot został zgłoszony do naszego admina i na pewno coś na to poradzi. Myślę, że po świątecznym weekendzie będzie wszystko ok i nie będziecie musiały zmieniać skórki na inną :)

  pozdrowienia!
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Wielkanoc! My Profile

 11. avatar rysie powiedział:

  Witamy, jakiś czas temu dodałyśmy kartę projektu, niestety nie wyświetla się ona poprawnie na naszym blogu. Jak zatem rozwiązać problem???
  Pozdrawiamy świątecznie:)
  Rysie
  http://blogiceo.nq.pl/tikblog/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge