
Na blogu V Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Tarnowie pt. „Dróżdzówka z marmoladą” znaleźliśmy wspaniały wpis Khan Academy – co to takiego?. Karolina postanowiła podszkolić się z matmy i wykorzystać do tego edukacyjną platformę Khan Academy. Na własnej skórze przekonuje się, że nauka matematyki może być przygodą, może być jak gra, w której zdobywamy kolejne punkty, poziomy i odznaki. Jak sobie radzi z rozwiązywaniem zadań? Sami przeczytajcie:
„Na samym początku ogarnęło mnie zdezorientowanie. Wszystko po angielsku, a jako że asem z tego języka nie jestem, trochę spanikowałam. Powoli oswoiłam się z myślą o obcym języku i zarejestrowałam się, wykorzystując do tego konto na gmail’u (polecam wszystkim, naprawdę się przydaje). Zaczęłam od najprostszych rzeczy, w których mogłam się sprawdzić. Nie miałam większych trudności ze zrozumieniem przekazu niektórych poleceń, jednak zawsze warto mieć w innej karcie włączony słownik (np. www.diki.pl)i sprawdzać niektóre słówka. Jedyny problem, jaki napotkałam, to polecenia do zadań tekstowych, które są w całości po angielsku. Nieznajomość jednego wyrazu może poprzekręcać nam całe zadanie, które w rezultacie oblejemy, dlatego też naprawdę polecam mieć na boku internetowy słownik, do którego można skopiować wyrażenie. Zadania nie są trudne (przynajmniej te, które wykonywałam osobiście). Zawsze mamy szansę uzyskać podpowiedź, klikając w „I’d like a hint”. (…)
Za każde dobrze wykonane zadanie zdobywamy punkty, a za kolejne, podjęte wyzwanie otrzymujemy odznaki (najpierw meteoryty, a potem księżyce, ziemie, słońca, nawet czarne dziury (…).”
Karolina - trzymamy za Ciebie kciuki! Mamy nadzieję, że Twój wpis będzie inspiracją dla innych uczniów
Świetne tematyczne powtórki dla swoich (i nie tylko) uczniów tworzy na swoim blogu pani Monika, nauczycielka matematyki z Gimnazjum w Dębnie. Lekcję 12 o Kartezjuszu i układzie współrzędnych możecie zobaczyć tutaj .
Blogerzy - czy Wy także macie jakieś doświadczenia z filmami Khan Academy? Napiszcie o nich w komentarzach i na swoich blogach.
Polecamy także polski kanał Khan Academy na Youtube – znajdziecie na nim już ponad 800 filmów z polskimi napisami do wykorzystania na lekcji i w domu. Na pewno znajdziecie coś dla siebie
MNIE NIESTETY TEŻ TROCHE PRZERASTA MATEMATYKA, ZWŁASZCZA PO ANGIELSKU. oWSZEM TEŻ PRÓBUJĘ MULTIMEDIALNYCH PRZYGÓD, JEDNAK NIE ZAWSZE SĄ TO OWOCNE SPOTKANIA
W przyszłości i z tym trzeba będzie się zmierzyć… To obiecujące!
Pozdrawiamy – Reporterzy
Jestem zaszczycona, że część mojego wpisu znalazła się na tym blogu
. Szczerze powiedziawszy nawet się nie spodziewałam. Bardzo dziękuję.
Jeśli chodzi o moją naukę ze stroną – korzystam z niej wtedy, kiedy nie rozumiem danego materiału i potrzebuję ponownego wytłumaczenia ^^. Mój grafik raczej wyklucza systematyczną naukę w serwisie, niestety, także nie wiem, czy pojawi się jeszcze jakiś wpis, który dotyczyłby tego tematu. Jednakże chętnie poczytałabym, jak ktoś inny sobie radzi w tej sferze.
Przy okazji zachęcam wszystkich odwiedzających do korzystania z Khan Academy, naprawdę można się wiele nauczyć ^^
W każdym razie życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu bloga i pozdrawiam

Kei.
http://blogiceo.nq.pl/dzmblog
Kei ostatnio opublikował..Wyższa średnia z matmy? Khan Academy może pomóc!
Daj znać: Podziękowanie – Blog Szkoła z klasą 2.0 » Z matematyką za pan brat
Czuję się zaszczycona
, cieszę się baaaaardzo, że znalazłam się w Waszym dzisiejszym wpisie, pozdrawiam 

monikakubica ostatnio opublikował..Zagrajcie w sudoku – zróbcie zawody:)