Zaczynamy blogowanie!

Ruszamy! Długo oczekiwane blogi w Szkole z klasą 2.o wystartowały! Jak je założyć i o co chodzi w blogowaniu w Szkole z klasą 2.0?

Mogą je zakładać uczniowie wszystkich poziomów edukacyjnych ze szkół biorących udział w programie. Są miejscem przeznaczonym głównie na opisy działań: lekcji, debat, ćwiczeń, zadań, projektów, a także na zamieszczanie materiałów edukacyjnych i spostrzeżeń związanych z udziałem szkoły w programie. Jeden regularnie prowadzony przez uczniów blog (który zdobędzie przynajmniej jedną odznakę semestralną) będzie niezbędny szkole do uzyskania Certyfikatu 2.0. Warto zatem założyć go już dziś i włączyć uczniów do całoszkolnej przygody z TIK.

Co warto wiedzieć przed założeniem bloga? Przeczytacie tutaj.

JAK ZAŁOŻYĆ BLOG?

 • Jeśli macie już konto na Edutuba.pl możecie przejść do instrukcji, która pomoże Wam szybko i sprawnie założyć blog w nowej edycji Szkoły z klasą 2.0 2012-2013.
Jeśli macie konto, ale nie pamiętacie loginu, napiszcie do nas na adres: szkolazklasa@ceo.org.pl - chętnie go Wam przypomnimy. W mailu podajcie imię i nazwisko i szkołę. 
 • Jeśli nie macie jeszcze konta na Edutuba.pl przejdźcie tutaj, aby dowiedzieć się, jak się zarejestrować i jak następnie założyć blog na ten rok szkolny.

Jeśli chcecie prowadzić blog grupowo, skorzystajcie z tej strony. Zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące bloga prowadzonego w kilka osób.

Wszystkim blogerom na początek przygody polecamy poradniki „Pierwsze kroki na blogu”.  To pozycja obowiązkowa! ;)

Nauczycieli zaś (zwłaszcza koordynatorów i opiekunów blogów) zachęcamy do zapoznania się z artykułem „O blogach w Szkole z klasą 2.0″ oraz do zapisania się do Wirtualnej pracowni „Blogi”Jej opiekunem jest Danuta Chwastek, polonistka, blogerka i szkolny opiekun blogów uczniowskich, która chętnie dzieli się z nauczycielami swoim doświadczeniem w pracy z blogującymi uczniami w szkole. Ekpertem pracowni jest Lechosław Hojnacki, zaś jej Patronem prof. Jerzy Bralczyk.

PS. Zgłoszenia z Edutuby, które oczekiwały na akceptację są już potwierdzone :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

13 Responses to Zaczynamy blogowanie!

 1. avatar korzeniew powiedział:

  NO TO ZACZYNAMY
  korzeniew
  korzeniew ostatnio opublikował..Blogi 2.0 – wielkie otwarcieMy Profile

 2. avatar youaie powiedział:

  zapraszam na mojego bloga http://blogiceo.nq.pl/vlorybnik/ , nasza szkoła dopiero rozpoczyna przygodę z projektem „szkoła z klasą 2.0″ :) mile widziane uwagi co do treści :)

 3. hubex428 hubex428 powiedział:

  Zapraszam na mojego bloga :) http://blogiceo.nq.pl/hubertmichalak/ Mam nadzieję , że się spodoba :) )

 4. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Bardzo proszę :)

  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 5. avatar grupauli powiedział:

  Dziękuję za pomoc w tworzeniu bloga. Ulka

 6. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Braaawo :) To jest właśnie najwspanialsze, żeby blogowaniem „zarażać” innych, w ten sposób będzie powstawać jeszcze więcej ciekawych blogów :) Dzięki 0ola1 :)

  uściski!
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 7. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Ojej, jest MIKI!!! Jak dobrze widzieć znajomych :)
  Miki, musisz na blogu zmienić skórkę, bo ta którą masz teraz na blogu jest taką ogólną, a my mamy przygotowane super nowe skórki i one właśnie mają wbudowany licznik odwiedzin :) Gdzie je znaleźć? Zaloguj się na blog i wejdź w zakładkę „Wygląd”–>”Motywy” :)

  pozdrowienia!!
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 8. MIKI ;-) MIKI ;-) powiedział:

  Mam bardzo ważne pytanie:
  Czy ktoś wie jak zrobić „ODWIEDZINY” na Blogu. Chodzi mi o ten „licznik odwiedzin”

  Pozdrawiam,
  MIKI ;-)

 9. avatar 0ola1 powiedział:

  Wspaniale! Ja już założyłam swój blog (zachęciłam do wspólnego blogowania koleżankę). Od zeszłego roku dużo się zmieniło, ale radość taka sama, a nawet większa. Zauważyłam, że w tym roku będzie więcej odznak. Bardzo się cieszę :D

 10. hubex428 hubex428 powiedział:

  Zapraszam na mojego bloga :) http://blogiceo.nq.pl/hubertmichalak/

 11. Alicja Alicja powiedział:

  Jutro zakładamy naszego szkolnego bloga. Już nie mogę się doczekać, bo mam tyle pomysłów na fajne i ciekawe wpisy! :) Myślę, że w tym roku blogi będą jeszcze lepsze niż wcześniej. W tym roku staramy się o certyfikat :)

 12. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Juhu! Wspaniale! Dzięki za komentarz Natalko :) Do zobaczenia na blogu!

  pozdrowienia,
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0 ;)

 13. Natalia Natalia powiedział:

  UWIELBIAM<3 Moj blog właśnie zakładam:) Pozdrawiam i powodzenia w kolejnym roku:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge