Zaliczenie II semestru na blogu – szkoły bezpłatne

duzy2semAby uzyskać dyplom za udział w programie w edycji 2015/2016 szkoły uczestniczące w bezpłatnej wersji programu muszą zmieścić na swoim blogu szkolnym przynajmniej jeden wpis programowy w semestrze. W II semestrze szkolny koordynator powinien opublikować na blogu wpis dotyczące przebiegu programu w szkole najpóźniej do 5 czerwca 2016 r. i zawrzeć w nim odpowiedzi na wszystkie pytania pomocnicze zamieszczone poniżej. Wpisy programowe są sprawdzane i komentowane przez moderatorów blogowych, którzy mogą poprosić o uzupełnienie relacji o dodatkowe informacje na temat przebiegu programu w szkole. Jeżeli wpis będzie zawierał wszystkie niezbędne elementy, moderator blogowy przyznaje szkolnemu blogowi odznaczenie zaliczenia II semestru na blogu.

Odznaka będzie się wyświetlać w lewym górnym rogu bloga.

Zachęcamy do opisywania działań programowych przez cały rok szkolny, tak aby blog był internetowym dziennikiem Waszych działań w Szkole z Klasą 2.0.

pytania pomocnicze dla koordynatorów do opisu działań na blogach w ii semestrze:

  1. Jak wyglądały prace nad koncepcją i programem Festiwalu 2.0?
  2. Opisz organizację festiwalu: gdzie i kiedy się odbył? Czy był osobną imprezą, czy został połączony z innym szkolnym wydarzeniem? Kto został zaproszony?
  3. Kto i w jaki sposób rejestrował przebieg wydarzenia? Pamiętaj, aby na blogu umieścić zdjęcia z wydarzenia.
  4. Opisz pokrótce, jakie ścieżki oraz jakie tematy zaprezentowali uczniowie i nauczyciele podczas podsumowania II semestru w programie? Minimum informacji to tytuł zadania, ścieżka w jakiej było realizowane i przedmiot/poziom edukacyjny – jeśli dotyczy.
  5. Opisz pokrótce, jak przebiegała realizacja zadania dyrektorskiego i czy udało się zrealizować jego cel/cele.
  6. Wymień krótko wszystkie elementy festiwalu i opisz ich przebieg: kto brał udział w prezentacjach, jak reagowała publiczność, czy widzowie angażowali się w działania?
  7. Jakie są tegoroczne osiągnięcia szkoły w programie?
  8. Z jakimi problemami i wyzwaniami w programie mierzyła się szkoła? Czego nie udało się zrealizować i dlaczego? Co można zmienić, żeby to się udało?
  9. W jaki sposób zamierzacie wykorzystać wnioski z tegorocznych działań w programie? Stwórzcie zarys planu, zawierającego pomysły na działania w przyszłym roku szkolnym.
  10. Opisz refleksje i wnioski na przyszłość z organizacji festiwalu – co się udało najlepiej, co można zmienić w przyszłym roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge