Zaprojektuj swój projekt 2.0

fot. fdecomite, Flickr, CC BY 2.0

Projekty edukacyjne czas zacząć. Oczywiście dobre przygotowanie do II semestru to podstawa :) W zakładce Poradniki–>Poradniki projektowe znajdują się materiały, które pomogą zarówno nauczycielom, jak i uczniom zorganizować i zaplanować pracę w zespole – polecamy je Waszej uwadze. Temat projektu – warto omówić i wybrać wspólnie z uczniami – może okazać się, że ciekawy temat na projekt mają właśnie uczniowie! A gdyby potrzebne były inspiracje zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji tematów. Pamiętajcie też o Banku narzędzi i aplikacji TIK – teraz przyda się z całą pewnością.  Inspiracją może też okazać się prezintacja „TIK w projekcie edukacyjnym”, w której znajdziecie kolejne narzędziowe propozycje do wykorzystania w Waszych projektach:

Polecamy!

PS. macie już wybrany temat projektu? Napiszcie o nim w komentarzu :) Jesteśmy baaardzo ciekawi nad czym będziecie pracować w II semestrze :)

fot. fdecomite, Flickr, na licencji CC BY 2.0

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

11 Responses to Zaprojektuj swój projekt 2.0

 1. gabrysiaficowicz gabrysiaficowicz powiedział:

  Witam ja już zrobiłam to zadanie na odznakę czy Pani Aneta albo Pani Magda mogłaby zajrzeć na mojego bloga i sprawdzić czy zasłużyłam na odznakę?
  gabrysiaficowicz ostatnio opublikował..Karta projektu!My Profile

 2. blogerka blogerka powiedział:

  Nasza szkoła wymyśliła projekt pt.: Archiwum Rodzinne. Mamy zebrać informacje o rodzinie i zrobić własną kronikę z historią i zdjęciami. Przy okazji świetna prezentacje! Prośba: Nie potrafię włożyć prezentacji Prezi. Jak to zrobić?
  Pozdrawiam,
  blogerka
  http://blogiceo.nq.pl/blogerka/

 3. Natalia Natalia powiedział:

  Super:) My też już myślimy o projekcie:) Pozdrawiamy:)

 4. avatar uczniowie klasy II powiedział:

  Nasz projekt połączy obydwie szkoły- jedna jest w Opolu, druga w Olsztynie to wg kalkulatora odległości http://www.infor.pl/kalkulatory/odleglosc.html w linii prostej 452 km :}

 5. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Pani Moniko, tatki wygląd załatwia nam skórka, a ramka wokół zdjęcia robi się sama kiedy podpisujemy zdjęcie. Podpis wstawiamy w tym samym oknie, w którym dodajemy fotkę do wpisu, jest tam pole Etykieta. Kiedy zdjęcie ma być „reprezentacją” całego wpisu zdjęcie daję „do lewej” i podpisuję – wtedy właśnie wychodzi taki efekt :) Proszę spróbować :D

  pozdrowienia
  Magda

 6. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Pani Elu, dziękujemy za komentarz :) Bardzo mi się podoba pomysł, że łączyć siły i działać międzyprzedmiotowo :) Ciekawa jestem co wymyślicie :) Mam nadzieję, że pochwalicie się pomysłem na blogu/blogach :)

  pozdrowienia!
  Magda

 7. elacieminska Ela powiedział:

  Myślimy międzyprzedmiotowo :) Spróbujemy połączyć wiedzę i umiejętności z języka polskiego, historii i … matematyki. Temat powoli się precyzuje, ale nie jesteśmy jeszcze zdecydowani…

 8. monikakubica monikakubica powiedział:

  Tak :) czy to program tak obrabia zdjęcia? ładnie to wygląda i dlatego się pytam :)
  monikakubica ostatnio opublikował..Co wiesz o pierwiastkach? powtórka z matematyki lekcja 10My Profile

 9. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Pani Moniko, pyta pani o to, że jest podpisana i wygląda jak zdjęcie z polaroida?

  Magda
  Szk 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Zaprojektuj swój projekt 2.0My Profile

 10. monikakubica monikakubica powiedział:

  A ja mam jeszcze takie pytanie :) w jakim programie zrobić taką fotkę jaką Pani dała we wpisie? Podobają mi się tak załączane zdjęcia do wpisu. Pozdrawiam :)
  monikakubica ostatnio opublikował..Potęgi i notacja wykładnicza – powtórka z matematyki lekcja 9My Profile

 11. monikakubica monikakubica powiedział:

  Muszę się zabrać do pracy :) czas myśleć o ciekawym projekcie, a bank narzędzi i aplikacji jest niesamowity, pozdrawiam :)
  monikakubica ostatnio opublikował..Potęgi i notacja wykładnicza – powtórka z matematyki lekcja 9My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge