Zielona odznaka – startujemy :)

Do 15 czerwca będziemy przeglądać blogi i przyznawać ostatnią, zieloną odznakę „Działamy z TIK”.

Aby ją zdobyć na blogu powinien znaleźć się możliwie szeroki opis projektu edukacyjnego, który realizujecie wspólnie z nauczycielem w szkole.

INFORMACJA DLA OSÓB, które chcą uzupełnić swoje blogi

Jeśli już macie dużo wpisów na temat Waszego projektu i chcecie zdobyć zieloną odznakę, to:

1) Sprawdźcie, czy macie opisane wszystkie zagadnienia, które podpowiadamy tutaj. Znajdziecie pod tym linkiem pytania pomocnicze, na które warto odpowiedzieć, by jeszcze lepiej opowiedzieć o projekcie i o tym, jak się Wam pracowało :)

2) Sprawdźcie, czy macie na blogu dodane i dokładnie uzupełnione widżety karta projektu i karty działania :) (na wielu blogach, karty są dodane, ale świecą pustkami, albo są wypełnione w połowie…)
ps. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych nie muszą ich wypełniać :) Ale starsi uczniowie zdecydowanie tak!

UWAGA: aby przenoszenie widżetów było możliwe na blogu należy włączyć opcję „tryb ułatwionego dostępu”. Jak to zrobić pokazujemy na tej stronie w części: jak korzystać z widżetów, jak je ustawić (filmik, dokładnie 9 sekunda).  Bez włączenia tego trybu widżety nie zapiszą się w bocznym menu.

3) Nie zapomnijcie też zamieścić wpisu, w którym opowiecie o publicznej prezentacji efektów Waszych działań – to jeden z najważniejszych etapów projektu. Przecież pracujecie nad projektem również po to, aby zaprezentować innym to, co się udało, co powstało, co jest efektem Waszych działań. Zachęcamy do zajrzenia tutaj - ten wpis na pewno Wam pomoże w takim opisie :)

 4) Pamiętajcie, aby dodać na blog różnego rodzaju multimedia związane z projektem, np. zdjęcia, prezentacje, filmy, plakaty, gry, mapy, makiety, itp. – czyli efekty Waszych działań. Chcemy zobaczyć to, co udało się Wam wspólnie wypracować. Dla chętnych polecamy skorzystanie z opcji osadzenia na blogu niektórych prac.

Uzupełnione? Wróć do wpisu dla spóźnialskich–> 

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

68 Responses to Zielona odznaka – startujemy :)

 1. avatar AnetaSzk powiedział:

  Cześć Oliwia!

  My również bardzo się cieszymy, ze zbliżającego się Festiwalu! Jeżeli chodzi o to jak mnie odnaleźć w tłumie to nie martwcie się! Na pewno się poznamy :) Możecie mnie wypatrywać – będę miała identyfikator. Postaramy się też w miarę możliwości wraz z Magdą pojawić się w trakcie Festiwalu na Waszym stoisku.

  Do zobaczenia wkrótce!
  Aneta
  Szkoła z klasą 2.0

 2. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  A my zachęcamy do przeczytania komentarza na Waszym blogu: http://blogiceo.nq.pl/gim4/ i o uzupełnienie bloga :)

  pozdrowienia,
  Magda
  Szk 2.0

 3. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Tysięczny komentarz – wow!!!! Oliwio czy już Ci mówiłam, że jesteś niezwykła? Jesteś!!

  Jeszcze tylko 4 dni :) )

  uściski!
  Magda
  Szk 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Dyplomy dla uczniówMy Profile

 4. avatar gim4 powiedział:
 5. Dziewczyny sp6 Dziewczyny sp6 powiedział:

  Droga ,,Szkoło z klasą 2.0”!
  W tym roku bardzo aktywne komentowałam blogi innych uczniów i nauczycieli. Tak się rozpisałam, że teraz pisze 1000 komentarz! :) :D :) ) Dziękuję za wszystkie wskazówki i za dodawanie naszych wpisów na tablicę Pinterest-ową. Nie mogę doczekać się Festiwalu projektów w Warszawie i poznania pani Magdy, pani Anety i innych pań ze ,,szkoły z klasą 2.0”.
  Pozdrawiam Oliwia bloga ,,Matematyczny TIK”
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..Kto ma już zieloną odznakę?My Profile

 6. avatar patrykb powiedział:

  Wydaj nam się, że też zrobiliśmy co się dało na zieloną odznakę. Nie dostaniemy jej już, skoro jest 16 czerwca i jej nie mamy jeszcze?
  http://blogiceo.nq.pl/radom/

 7. avatar patrykb powiedział:

  Wydaj nam się, że też zrobiliśmy co się dało na zieloną odznakę. Nie dostaniemy jej już, skoro jest 16 czerwca i jej nie mamy jeszcze?

 8. avatar ba_rtek2 powiedział:

  Czy to znaczy, że nie dostaniemy już odznaki? :(
  http://blogiceo.nq.pl/klasowysp/

 9. Przemysław Przemysław powiedział:

  Mam wrażenie, że pominięto blog http://blogiceo.nq.pl/3gimzolwin/ Wszystko zostało uzupełnione w terminie – do 14 czerwca.

 10. avatar intera powiedział:

  Zapraszamy do obejrzenia naszego bloga i poczytanie podstrony o podatkach, może zasłużyliśmy już na odznakę? (http://blogiceo.nq.pl/bestxilo/)

 11. Dziewczyny sp6 Dziewczyny sp6 powiedział:

  Czy mamy już wszystko do tej odznaki? Czekamy na odpowiedz.
  Link do bloga:blogiceo.nq.pl/thebestever

 12. avatar jakuwal powiedział:

  BARDZO SIE MARTWIĘ TYM, ŻE TO JUZ DZIŚ :) JA ZASPAŁEM I NIE OPISAŁEM W PORĘ WSZYSTKIEGO CO ZROBIŁEM, MOŻE JESZCZE ZDAŻĘ. GRATULUJĘ PRZY OKAZJI WSZYSTKIM PRACUSIOM!

 13. avatar cula97 powiedział:

  Dzień dobry !
  Nasze prace nad projektem dobiegły końca. Prosimy o przeczytanie naszych wpisów na naszym blogu : http://blogiceo.nq.pl/szlakiem3b/ :)
  Pozdrawiamy!

 14. avatar maciek777 powiedział:

  Witamy!
  Wczoraj odbyła się publiczna prezentacja naszych projektowych działań. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej nasza przedstawicielka – Gosia opowiadała o naszych sukcesach, kłopotach, założeniach naszego projektu i naszym blogu.
  Zapraszamy na nasz blog: http://blogiceo.nq.pl/doroslilicealisci2/
  ELEKTRONICZNA KLASA CKU 2

 15. hannasza2000 hannasza2000 powiedział:

  Zapraszam do zobaczenia mojego bloga. Wszystkie wpisy są już uzupełnione. Bardzo zależy mi na zielonej odznace.

  Pozdrawiam, Hania
  hannasza2000 ostatnio opublikował..OP7: To, na co od dawna czekaliśmy…My Profile

 16. avatar witaszyce powiedział:

  Zapraszam na nasz blog! http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumwitaszyce/
  Opisaliśmy Projekt i jesteśmy ciekawi czy mamy wszystko potrzebne do otrzymania Zielonej Odznaki :)
  Pozdrawiam

 17. avatar Oskar i Tomek powiedział:

  Szkoło z klasą 2.0 bardzo, bardzo dziękujemy za przyznanie nam zielonej odznaki. Aż głupio prosić, ale może jeszcze gdzieś Wam się czerwona odznaka za komentarze znajdzie dla nas. Te odznaki są takie ładne, a jak ładnie wyglądają blogi z nimi :) http://blogiceo.nq.pl/komputronicy/

 18. avatar intera powiedział:

  Hej!
  Prosimy o odwiedzenie naszego bloga, gdzie uzupełniliśmy już informacje potrzebne do zdobycia odznaki. Zapraszamy http://blogiceo.nq.pl/bestxilo/

Komentowanie wyłączono.