Klasa V

 • Koniec roku tuż tuż…

  Już niedługo koniec roku. Ufff… już za niedługo będzie można odpoczywać. Jedziecie gdzieś za granicę? Ja jadę na przykład do Hiszpanii, a Grzesiek do Chorwacji.

  Pozdrawiam

  Misiek1121

   
 • „Mini – Euro” już jutro!

  Już jutro w naszej szkole, na naszej malutkiej sali gimnastycznej. Nasza drużyna ma bardzo tajemniczą „FC CZARNA MAMBA. Właśnie przygotowujemy transparenty na tę okazję.

   
 • Szkolenie z Pierwszej Pomocy

  Dzisiaj w naszej szkole odbyło się szkolenie z Pierwszej Pomocy. Nie byłem zachwycony, ponieważ odbyło się to zamiast W-Fu, ale wiem, że to jest ważne.

  Pozdrawiam Grzesiu1240

   
 • Dzień Rodziny

  1 czerwca w naszej szkole odbył się tradycyjnie dzień rodziny. Miał on formę pikniku. Na sali gimnastycznej każda klasa miała swoje koce, na których uczniowie siedzieli ze swoimi rodzicami. Ciekawe przedstawienie przygotowane przez panią Monikę było poświęcone wierszom Jana Brzechwy. Podczas przerwy zjadaliśmy smakołyki z naszych koszy piknikowych. Następnie występowali rodzice, również w repertuarze Jana Brzechwy. Na końcu była prezentacja o dogoterapii.

  Było super.

  Pozdrawiam Grzesiu1240

   

   
 • Turniej uczniów klasy V „Jeden z …”

  Dzisiaj w naszej szkole odbył się turniej klas V „Jeden z …”. Do uczestnictwa przystąpiło dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach oraz dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Miłkowie. Naszą szkołę reprezentowałem ja oraz Szymon. Zasady obowiązujące były takie, jak w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W pierwszym etapie pytań odpadł uczeń z Kowar. W drugim odpadł jego szkolny kolega oraz (niestety) ja :( . Po II etapie nastąpiła krótka przerwa. Uczniowie naszej szkoły w formie prezentacji multimedialnej zaprezentowali końcowe efekty projektu Szkoła z Klasą 2.0. Potem uczniowie udali się na poczęstunek, a następnie przeprowadzono finał konkursu. Pierwszy odpadł uczeń z Miłkowa. W grze pozostał tylko Szymon oraz drugi uczeń z Miłkowa. Po wyrównanej walce starcie wygrał nasz szkolny kolega. Wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki, a finalistom nagrody książkowe oraz dyplomy. Turniej uważam za udany :)

   
 • Przygotowania do Dnia Rodziny

  Witajcie! 1 czerwca w naszej szkole odbędzie się Dzień Rodziny. Klasy II, III oraz V przygotowują przedstawienie o bajkach Juliana Tuwima. W czasie przedstawienia usłyszymy piosenkę „Witajcie w naszej bajce” oraz wiersz „Leń” po angielsku.

  Pozdrawiam

  Misiek1121

   
 • Wizyta w Wałbrzychu.

  Witam.

  Dzisiaj klasy IV i V pojechały do Wałbrzycha. Odwiedziliśmy Explora Park – Park Nauki i Techniki  i Palmiarnie. W Explora Parku mieliśmy ciekawą lekcję matematyczną. Mogliśmy brać udział w różnych doświadczeniach grać we wspaniałe gry na komputerze i Xboksie. W palmiarni podziwialiśmy przepiękne ekspozycje kwiatowe, kwitnące fuksje, bielunie, złocienie, agawy i inne. W sklepiku mogliśmy kupić przeróżne kwiaty, drzewka i kaktusy. W kawiarni zjedliśmy wspaniałe lody o smaku waniliowym i truskawkowym z polewą malinową. O godzinie 14.00 byliśmy już w szkole. Wycieczka była wspaniała.

  Pozdrawiam Grzesiu1240

   

   
 • Szykujemy się do zaprezentowania projektu.

  Cześć!

  Dzisiaj była próba do końcowej prezentacji projektu SzK 2.0. Myślę, że nasz projekt wyszedł bardzo ciekawie.

  Pozdrawiam Grzesiu1240

   

   
 • Noc Biblioteczna

  11 maja w mojej miejscowości była noc biblioteczna.  O godz. 20 odbyło się spotkanie  podróżnikiem-przewodnikiem. Opowiadał nam o swojej ostatniej wyprawie do Peru. Najbardziej zaciekawiła mnie wzmianka o chichy. dowiedziałem się też, że w Polacy byli tam sławnymi architektami.

  Pozdrawiam Grzesiu1240

   

   
 • Projekt 2.0

  Cześć!

  Moja grupa realizuje projekt „Kwadrat as wśród czworokątów”. Jestem odpowiedzialny za zadanie dotyczące napisania historii pt. „Kwadrat w świecie TIK”. Na początku ustaliłem kolejność i wymyśliłem pierwsze zdanie: „Dawno, dawno temu … a może tak całkiem niedawno był sobie Kwadrat, który obudził się w krainie TIK” . Każda osoba z grupy dopisywała kolejne zdanie i przesyłała e-mailowo następnej.  Moja praca zmierza już ku końcowi, zostają wprowadzane ostatnie poprawki.

  Pozdrawiam Grzesiu1240

   

   
css.php