Pomagamy budować studnię dla Sudanu!!!

Posted by :) in Bez kategorii | 2 Comments

Od 2006 roku Polska Akcja Humanitarna wspiera mieszkańców Sudanu Południowego w uzyskiwaniu dostępu do bezpiecznej wody pitnej i toalet. Ze środków przekazanych przez firmy, instytucje publiczne i osoby prywatne finansuje m. in. budowę studni, ujęć wodnych i toalet. 

Warto pamiętać: 1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.

Obecnie w całej Polsce prowadzona jest akcja „makulatura na misje”, która może stanowić „kubek świeżej wody”, gdyż w zamian za 1 kg makulatury zebranej w różnych miejscach w Polsce aż 75 l wody trafia do potrzebujących w Afryce. Nasza szkoła wspólnie z parafią pw. św. Jana w Łowcach przyłączyła się do akcji, wspierając tym samym budowę studni w Sudanie Południowym.

Przynosimy wszystko co jest makulaturą, stare gazety, zaszyty czy niepotrzebne papiery. Ale makulaturą jest także każda torebka po cukrze, po mące, każde opakowanie po kaszy, ryżu, karton po napoju, mleku, karton po butach.

    

Dzięki tej akcji – czyniąc tak niewiele – mamy poczucie udziału w czymś wielkim, uczymy się miłości i niesienia pomocy słabszym.

 

2 Responses to Pomagamy budować studnię dla Sudanu!!!

 1. kasia g. says:

  Wspaniała inicjatywa! Niedużym wysiłkiem można wspomóc tych, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. Sprawdziłam w internecie, że w całym kraju można znaleźć punkty oddawania makulatury na ten cel.
  Fajnie, że o tym napisaliście.
  Kasia G., CEO

 2. monika123 says:

  Witajcie!

  To piękna inicjatywa! jestem pod wrażeniem:) Można powiedzieć, że pomagacie podwójnie: przede wszystkim Sudańczykom, to dodatkowo zbirając makulaturę, choć w niewielkim stopniu segregujecie śmieci, które pewnie będą ponownie wykorzystane, więc w pewnym stopniu działacie również na rzecz środowiska. Macie naprawdę powód do domy! oby jak najwięcej szkół przyłączało się do takich akcji. Czy odbywają się w Waszej szkole jakieś inne tego typu akcje?

  Pozdrawiam Was serdecznie,
  Monika, CEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge