Pomagamy, jak umiemy!

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w akcje o charakterze charytatywnym. Ostatnie z nich to opisane wcześniej zbiórki makulatury w ramach pomocy dla Sudanu oraz działania wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To jednak nie wszystko. Mamy na swoim koncie kilka innych tego typu inicjatyw.

Od paru lat bierzemy udział w  akcjach, którym patronuje UNICEF. W zeszłym roku celem tych działań było zebranie pieniędzy  na szczepionki, ratujące życie dzieciom z afrykańskiego państwa Sierra Leone. Uczniowie włożyli sporo wysiłku, aby pomóc. Szyli laleczki, które następnie wystawiane były na sprzedaż. Kupowali je rodzice, nauczyciele oraz inni uczniowie. W ten sposób udało się przekazać na ten szczytny cel kilkaset złotych.

W tym roku w ramach akcji UNICEF w naszej szkole zbierane są  pieniądze na rzecz głodujących dzieci w Czadzie.  Liczy się każda złotówka, bowiem jak podaje UNICEF: co 7 minut w Czadzie jedno dziecko umiera z głodu. Warto się więc przyłączyć, akcja wciąż trwa!

Ponadto w naszej szkole organizowana jest zbiórka plastikowych korków oraz aluminiowych puszek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przekazywane są na rzecz poważnie chorych dzieci. Takim sposobem  udało nam się już wesprzeć  chorą na guza mózgu Julkę – jej rodzinie przekazano kwotę prawie 1000 zł. Obecnie zbieramy surowce wtórne, aby pomóc dziewczynce, u której wykryto poważną wadę serca i niezbędna jest kosztowna operacja.

Naszą coroczną tradycją jest także udział w „Górze Grosza”. W jej ramach przeprowadzana jest zbiórka monet, nawet tych najmniejszych,  jednogroszówek.  Zebrane fundusze  przeznaczane są dla rodzinnych domów dziecka oraz zawodowych rodzin zastępczych.

Szczerze zachęcamy wszystkich do włączania się w podobne inicjatywy. Takie akcje są bardzo wartościowe i potrzebne. Przede wszystkim umożliwiają niesienie pomocy potrzebującym, ale też rozwijają naszą wrażliwość i udowadniają, że razem można zdziałać naprawdę dużo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge