Obcowanie ze sztuką w Zespole Szkół w Łowcach

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

6 czerwca br. w naszej szkole miało miejsce wielkie święto sztuki, czyli VI Wojewódzkie Triennale Małej Formy Grafiki i Exlibrisu Dzieci i Młodzieży. Czym jest w ogóle triennale? Zgodnie z definicją jest to impreza artystyczna odbywająca się co trzy lata, podczas której wystawiane są dzieła z wybranej dyscypliny sztuki. Przy okazji triennale organizowane są zazwyczaj inne wydarzenia artystyczne, np. występy muzyczne, przedstawienia itp.

            Szkoła w Łowcach już od 1998r. jest gospodarzem artystycznej imprezy o zasięgu wojewódzkim, podczas której prezentowane są prace uczniów wykonywane techniką, min. linoryty, monotypie, gipsoryty.

            Inicjatorem przedsięwzięcia jest nauczyciel plastyki, prowadzący Koło plastyczne – pan Jerzy Jankowski. Właśnie pod jego kierunkiem  uczniowie naszej szkoły wykonują niesamowite prace, różnymi technikami.  Wraz z pracami  nadesłanymi z innych szkół i placówek stają one do konkursu. Na tegoroczny napłynęło aż 185 prac z 21 placówek. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło uczniów i absolwentów  naszego gimnazjum.

Całą imprezę uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Łowcach. Był on bardzo bogaty i interesujący. Składał się z kilku występów: układy taneczne zaprezentowane przez uczennice szkoły podstawowej, wykonania piosenek m.in. Lenki i Marka Grechuty oraz przedstawienie gimnazjalistów o charakterze refleksyjnym pt. „Trędowaty, bo nie kochany”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez publiczność, którą tworzyli nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć artystów – nauczycieli Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Swoją obecnością  zaszczycił nas również poseł Rzeczypospolitej Polskiej  p. Mieczysław Kasprzak. Zwieńczeniem Triennale jest wystawa nadesłanych prac, którą można podziwiać na holu naszej szkoły  przez najbliższy miesiąc. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge