Projektujemy…czyli podsumowanie projektów gimnazjalnych.

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

Już od kilku lat co roku w naszej szkole uczniowie klas II gimnazjum biorą udział w projektach edukacyjnych. Każdy z nauczycieli przygotowuje tematy projektów, po czym są one przekazywane uczniom przez wychowawcę klasy. Następnie uczniowie tworzą grupy i wybierają dane zagadnienie, które będą realizować w roku szkolnym. Każda z grup określa cele projektu edukacyjnego i planuje etapy jego realizacji. Później odbywa się wykonywanie zaplanowanych działań. Uczniowie zbierają informacje, wybierają najciekawsze z nich. Opiekun monitoruje realizacje projektu przez uczniów, wspomaga ich i ocenia. W naszej szkole popularne stało się wykonywanie prezentacji multimedialnych, ale często możemy się spotkać z plakatami czy krótkimi przedstawieniami. Tematy projektów są wpisywane na świadectwo ukończenia gimnazjum.

 

Tegoroczne projekty edukacyjne zostały przedstawione 18 i 19 czerwca. Prezentującym się grupom towarzyszył ogromny stres.  Trzy grupy zaprezentowały projekty historii. Pierwsza przygotowała prezentację dotyczącą osiągnięć starożytnych i współczesnego ich wykorzystania. Prezentacji towarzyszyły rekwizyty, niektóre wykonane przez uczniów. Kolejna przedstawiła replikę łodzi wikingów, a ostatnia przybliżyła nam historię konia trojańskiego wraz z miniaturowym modelem wyrzeźbionym w drewnie. Dwie grupy projektowe podjęły tematy z języka angielskiego. Członkowie pierwszej grupy opowiedzieli w języku angielskim o sobie i swoich pasjach, a drugiej o tym, co kryje Londyn.  Ostatnia podjęła temat z religii, w którym przybliżyła nam historię Bożego Narodzenia. Wszystkie prezentacje były niesamowicie interesujące. Dla oglądających były naprawdę ciekawą lekcją.

A już za rok będziemy mieli okazję na obejrzenie prezentacji kolejnych II klas gimnazjum… Życzymy Wam powodzenia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge