Relacja z Dnia Sportu

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

Hej : )

Oto co się wydarzyło we wtorek 25.06 w naszej szkole. Otóż, odbył się , tzw. „dzień sportu”. W tym dniu miały się odbyć rozgrywki w piłkę nożną chłopców i w piłkę siatkową dziewczyn. Wszyscy martwili się jedynie pogodą… Na całe szczęście było ciepło, ale też nie za gorąco i nie padało  :D

Mecze siatkówki i piłki nożnej odbywały się równolegle. Zaczęły się o godzinie 9:OO, chłopcy grali na boisku szkolnym a dziewczyny w sali gimnastycznej. Niestety, mało wiem o rozgrywkach chłopców, ponieważ w tym czasie brałam udział w meczach w piłkę siatkową L.  Wiem natomiast, które klasy zdobyły podium:  miejsce 1 klasa III gimnazjum, 2 klasa II gimnazjum i 3 klasa I gimnazjum.

Ponieważ dziewczyny z klasy III gimnazjum nie miały składu, opiekunowie postanowili włączyć klasę VI z podstawówki .

Pierwszy mecz rozegrała klasa 1 gimnazjum i VI + jedna zawodniczka z III gimnazjum . Walka była wyrównana, pierwszy set wygrała klasa I, ale z małą przewagą punktową… Drugi natomiast klasa VI,  wszyscy byli dość zdziwieni . Gra toczyła się do dwóch wygranych setów, więc musiał odbyć się tie-break, jednak lepszą zespołem okazała się starsza o rok klasa I (2:1). Drugi mecz grała klasa I i II, początek pierwszego seta należał do klasy II niestety w chwili zdobycia 16 punktu, drużyna miała wielki kłopoty ze współpracą, przez co klasa I z łatwością poradziła sobie ze starszymi rywalkami, wygrywając pierwszy set. Drugi również nie zapowiadał się obiecująco dla II klas. Dziewczyny praktycznie się poddały, przez co I swobodnie walczyła o zwycięstwo i tak też się stało, dziewczyny z I klasy, po porażce w ubiegłym półroczu, zrewanżowały się wygrywając 2:0. Trzeci a zarazem ostatni mecz rozgrywany był przez II i VI klasę, liderem wydawała się być II klasa, aczkolwiek po poziomie jaki reprezentowały w poprzednim meczy wydawałoby się, że wszystko może się wydarzyć. Jednak po długiej potyczce, klasa II okazała się lepszą drużyną, zdobywając tym samym drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji ; )