Uczniowie mają głos!!!

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

18 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po długiej przerwie uczniowie gimnazjum zebrali się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać kandydatów i wybrać swoich reprezentantów.

Samorząd Uczniowski ma wpływ na to jak wygląda szkolne życie. By zatem wybrać odpowiednie osoby do tej grupy, ważne było przeprowadzenie kampanii wyborczej, która pozwoliła poznać kandydatów i ich pomysły na to, co planują zrobić dla szkoły i uczniów.

W wyborach wzięli udział:

·         z klasy Ia

Sylwia Gilowska

 

·         z klasy Ib 

Michał Kiełt

Jakub Stasiło

 

·         z klasy IIa

Kamil Gral 

 

·         z klasy IIb 

Paulina Lonc

 

·         z klasy IIIa

Aleksandra Kalita

Magdalena Momot

 

·         z klasy IIIb

Iwona Lichota

 

W swoim programie prawie każdy z kandydatów zamieścił punkt dotyczący kontynuacji tzw. „szczęśliwego numerka”, organizacji dyskotek czy wsparcia akcji charytatywnych. Ponadto zaproponowano stworzenie Dnia bez mundurka czy Dnia bez wstawiania jedynek, oraz wybory najmilszego chłopaka, dziewczyny i nauczyciela w dniach ich święta.

Uczniowie mieli naprawdę wielki dylemat, bo głos można było oddać tylko na jedną osobę. Żadne oszustwa nie wchodziły w grę, bo komisja wszystkiego uważnie pilnowała. Po otwarciu urny i przeliczeniu głosów, ogłoszono skład samorządu uczniowskiego:

 

·       

 

   

      Przewodnicząca:

Iwona Lichota

 

·         Zastępca: 

Paulina Lonc

 

·         Skarbnik:

Kamil Gral

 

·         Sekretarze:

Sylwia Gilowska

Magdalena Momot

 

Nowo wybranemu zarządowi Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i niecierpliwie czekamy na spełnienie wyborczych obietnic :)

Magda :)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge