„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Są dwie różne historyjki, opowiadające o początkach misia. Pierwsza z nich opowiada o tym, jak w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych pojechał na polowanie. Jego towarzysz postrzelił wówczas małego niedźwiedzia. Gdy prezydent zobaczył  przerażonego zwierzaka, kazał go koniecznie puścić na wolność! To zdarzenie historia zostało opisane w gazetach i bardzo spodobała się ludziom. Wtedy właśnie właściciel jednego ze sklepów postanowił wyprodukować zabawkę – pluszowego misia. Dostał na to pozwolenie samego prezydenta. Na cześć jego imienia: Teodor Roosevelt –  miś został nazwany „Teddy bear”. Tak mówi się na pluszowe misie do dziś. Druga historia opowiada o sparaliżowanej Niemce, która dla zabicia czasu szyła różne zwierzaki z materiału. Wkrótce jej siostrzeniec skorzystał z pomysłu i otworzył fabrykę pluszowych zabawek.

Najbardziej znanym misiem na świecie jest dzisiaj bohater książek Alana Alexandra Milne’a, miś o bardzo małym rozumku i bardzo dużym apetycie  – Kubuś Puchatek. W  Polsce natomiast miś stał się bohaterem popularnych dobranocek, takich jak „Miś Uszatek” czy „Kolargol”.

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w poniedziałek 25 listopada uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej zostali poproszeni o przyniesienie swoich maskotek. Następnie w „pluszowej scenerii” pani Anna Piwowar – opiekun szkolnej biblioteki, zapoznała najmłodszych uczniów naszej szkoły z najciekawszymi przygodami bohaterów bajek. Wspólne czytanie okazało się doskonałą zabawą, nie tylko dla pluszaków!

Natomiast uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum przynosili zbędne maskotki. Cała szkoła wraz z nauczycielami z wielkim entuzjazmem podeszła do zadania zebrania jak największej ilości zabawek. Następnie misie zostały przekazane do Domu Dziecka, by jego podopieczni mogli również poczuć ich ciepło.

W ten dzień odbyły się również zawody w przeciąganiu liny, każda klasa miała za zadanie wybrać sześciu przedstawicieli, chłopców jak i dziewczyn. Na jednej z przerw uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, po czym odbyły się zawody.

   

Wszyscy świetnie się bawili, nauczyciele również przyłączyli się do zabawy. :D

Ola :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge