„Człowiek jest wielki,…przez to, czym dzieli się z innymi”.

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

 

Kiedyś Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Na świecie jest wielu ludzi potrzebujących naszej pomocy. Pomoc ludziom, a szczególnie tym nieznanym mnoży dobro i siły w naszym sercu, aby robić więcej dobrych uczynków. Powstaje coraz więcej organizacji pomagających osobom chorym, uzależnionym czy bezdomnym.

Uczniowie naszej szkoły również nie chcą być obojętni na krzywdę innych.  Co roku organizowane są akcje takie jak Góra Grosza czy wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu angażuje się w nie.

W tym roku samorząd uczniowski wraz z panią Anną Piwowar i panią Moniką Szczerek postanowił zorganizować kiermasz ozdób świątecznych, z którego uzyskane pieniądze zostaną przekazane na szczepionki dla potrzebujących osób. Kilkakrotnie spotykaliśmy się aby przygotować  m.in. aniołki metodą quilling  czy ozdobne bombki. (Jeszcze przed kiermaszem nasze prace wzięły udział w II Edycji Gminnego Konkursu „Ozdoby Bożonarodzeniowe 2013”. W konkursie wzięło udział 18 wystawców z terenu Gminy Chłopice w tym: 5 szkół, 2 stowarzyszenia, 3 koła Gospodyń Wiejskich oraz 8 osób indywidualnych. )Kiermasz został zorganizowany we wtorek 17 grudnia. Ozdoby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. W niedługim czasie prawie wszystko zostało sprzedane.

Cieszy nas to, że dużo osób zechciało wesprzeć akcję. Miejmy nadzieję, że kolejne również będą się cieszyć tak dużym zainteresowaniem i wsparciem ze strony uczniów.

Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge