Mikołaju hoł hoł hoł…

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja, czyli Mikołajki, który obchodzony jest na cześć Świętego biskupa Mikołaja z Miry. Jest to dzień, w którym obchodzimy wspaniałą tradycję obdarowywania się nawzajem prezentami lub drobnymi upominkami.

„Mikołajki” to zwyczaj obecny w wielu szkołach, polegający wymienianiu się drobnymi prezentami, poprzedzony wcześniejszym losowaniem „swojego mikołaja” czy „swojej mikołajki” (czyli osoby, którą się obdaruje). Tej tradycji nie zabrakło również w naszej szkole. Wśród wielu wspaniałych drobiazgów nie zabrakło słodyczy, z których cieszyły się nie tylko łasuchy ;)

W szkole podstawowej prezenty wręczał osobiście Św.Mikołaj, natomiast w szkole gimnazjalnej prezenty wręczali wychowawcy klasy.

Tego dnia, z okazji Mikołajek, odbyły się również zawody siatkarskie dziewcząt ( klasy 1-3 gimnazjum). Pierwsze miejsce zajęła klasa druga, drugie klasa trzecia, a trzecie klasa pierwsza. Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie dyplomów oraz zrobienie pamiątkowego zdjęcia.  Zawody dla chłopców odbyły się tydzień później (tj.13 grudnia). W zawodach brali udział chłopcy z klas 1-3 gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła klasa trzecia, drugie klasa druga, a trzecie pierwsza. Dyplomy dla chłopców również zostały wręczone zaraz po zakończeniu zawodów.

Zarówno Mikołajki jak i zawody siatkarskie bardzo się udały. Mamy nadzieję, że już niedługo odbędą się kolejne rozgrywki sportowe. :)  

 

                                    Agnieszka :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge