Piłkarskich zmagań cd…

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

Hej :) unnamed

Kilka dni temu wzięłyśmy udział w powiatowym turnieju siatkarskim dziewcząt, który podobnie jak w zeszłym roku odbył się w hali sportowej w Muninie. Tym razem rywalizowało ze sobą 11 drużyn, były to reprezentacje wszystkich gmin z terenu powiatu. Po przyjeździe wszystkich drużyn przedstawieni zostali sędziowie i opieka medyczna. Drużyny przystąpiły do rozgrzewki, natomiast trenerzy do losowania grup i kolejności rozgrywanych meczów.

unnamed1Drużyny zostały podzielone na trzy grupy: grupa A-4 drużyny, grupa B-4 drużyny, grupa C-3 drużyny. Jako że byłyśmy pierwszą drużyną w grupie A, inauguracyjny mecz należał do nas. Rozegrałyśmy go z Skołoszowem. Po pierwszym secie byłyśmy pewne swojego zwycięstwa, ponieważ wygrałyśmy go ze znaczną przewagą 25:7. Ale jak to mówią „póki piłka w grze wszystko może się zdarzyć” i dlatego też druga część meczu okazała się zaskoczeniem, gdyż przegrałyśmy 23:25. Wiedziałyśmy, że jeśli przegramy trzeci set nie mamy już szans na wyjście z grupy. Dzięki motywacji trenera i unnamed2innych zawodniczek pokonałyśmy rywalki w tie-breaku 15:8.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna z Wiązownicy, zmotywowane poprzednim zwycięstwem, walczyłyśmy zaciekle o każdy punkt, wygrywając dwa sety, pierwszy 27:25, natomiast drugi 25:23. Kolejną, jednocześnie ostatnią, przeszkodą do wyjścia z grupy była drużyna z Radymna. Nadzieja zwycięstwa sprawiała, że coraz pewniej zdobywałyśmy kolejne punkty, wygrywając pierwszy set 25:16 i gromiąc rywalki w drugim 25:8. Radość po wyjściu z grupy nie miała końca!!!

Przeciwnikiem w półfinaunnamed3le okazała się drużyna z Laszek, musiałyśmy dać z siebie wszystko! Zwycięstwo w tym meczu miało nam gwarantować drugie miejsce. Pierwszy set wygrałyśmy 25:19. Drugi okazał się znacznie trudniejszy, przeci4wniczki rozpoczęły grę taktyczną, zdobywając coraz większą przewagę, mimo to nie poddawałyśmy się i walczyłyśmy do końca. Dzięki grze zespołowej odniosłyśmy sukces wygrywając set 29:27.

W finale po raz kolejny przyszło nam walczyć z drużyną z Gimnazjum nr 4 z Jarosławia, niestety odniosłyśmy porażkę, w setach 2:0. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nikt nie spodziewał się, że powtórzymy sukces drużyny z ubiegłego roku. Po rozdaniu nagród, autokarem wróciłyśmy do Łowiec :)