Trudny wybór każdego gimnazjalisty…

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

Cześć :)

Wszyscy uczniowie__b_d71c34f0a35f1531e32348b9d3772a64 klas III gimnazjum stoją teraz przed bardzo ważnym wyborem nowej szkoły. Wybór szkoły średniej to bardzo trudna decyzja, bo po części od tego zależy nasza przyszłość. Wszyscy starają się nam pomóc, doradzić jak tylko mogą, żeby decyzja ta była prawidłowa i żeby nie trzeba było się przenosić ze szkoły do szkoły. Dlatego  w Jarosławiu, naszym powiecie, organizowane są co roku targi edukacyjne, w których uczestniczą wszystkie jarosławskie szkoły średnie. Również w tym roku zorganizowane __b_6733cb83e18991957326403ac4b6012bzostały takie targi. My, jako uczniowie klas III mieliśmy możliwość wzięcia udziału w tym spotkaniu. 21 marca  pojechaliśmy na halę sportową MOSiR w Jarosławiu. Tam każda szkoła miała swoje stanowisko, na którym były m.in. zdjęcia z życia szkoły, poczęstunek (w szkołach gastronomicznych) itp. Mogliśmy oczywiście podejść do każdego stoiska, porozmawiać z nauczycielami tych szkół oraz uczniami, bądź absolwentami którzy do nich uczęszczają, bo i takich mogliśmy na niektórych stoiskach spotkać J Każda szkoła dała nam ulotki – byśmy mogliśmy na spokojnie w domu obejrzeć i przeczytać co nam oferuje.

Następnym punktem programu w tym dniu był udział w dniach otwartych poszczególnych szkół. Nasz wybór padł na:

-Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego – dziewczyny obejrzały prezentację dotyczącą najnowszego profilu licealnego – praca socjalna, wysłuchały krótkiego wykładu na ten temat oraz dowiedziały się, co sądzą o nim uczennice tej szkoły. Chłopcy natomiast __b_f59406a5bcccea898024ec902bcdd61elepiej poznali ofertę: Technik Informatyk.

-Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha – wysłuchaliśmy krótkiej prezentacji jednej z uczennic dotyczącej fizyki. Po prezentacji wzięliśmy udział w krótkim quizie, na zwycięzców czekały słodkie prezenty. Potem obejrzeliśmy kilka pracowni technicznych.

- Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Mariii Skłodowskiej-Curie – dowiedzieliśmy się co dokładnie oferuje nam szkoła, obejrzeliśmy pracownię chemiczną z krótkim pokazem, dowiedzieliśmy się więcej o hotelarstwie i innych atutach tej szkoły.

- Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego –obejrzeliśmy pracownię szkolną, w której były stare dzienniki i zdjęcia. Wysłuchaliśmy historii szkoły oraz krótkiej prezentacji dokonanej przez jednego z uczniów technikum.

Targi edukacyjne bardzo pomagają młodym ludziom w wyborze nowej szkoły. Myślę, że wiele osób z naszego gimnazjum dzięki targom i poznaniu kilku szkół zdecydowało, gdzie tak naprawdę chcą iść.  Dlatego uważam, że każdy gimnazjalista powinien w nich uczestniczyć.

Iwona :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge