Maraton matematyczny czyli Banachiada po raz drugi…

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

14 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się II Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”.

„Banachiada” to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć jednego z najwybitniejszych polskich matematyków Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowańDSC08147 matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy, umiejętności oraz wytrwałości. Jak powiedział kiedyś Hugo Steinhaus: „Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.”

 W konkursie wzięło udział 36 dwuosobowych drużyn, w tym także z naszej szkoły. Maraton rozpoczął się o godzinie 9 od przemówienia pana dyrektora ZSTiO. Każda grupa pracowała przy własnym stoliku, mając możliwość korzystania z kalkulatora i tablic matematycznych. Wystrój sali nawiązywał do atmosfery z czasów Stefana Banacha, która na czas maratonu zmieniła się w prawdziwą Kawiarnię Szkocką. Dla dodatkowego ułatwienia pracy, oraz nawiązania do tamtych czasów, można było pisać po blatach stolików. Uczestnicy zmagali się z ponad 110 zadaniami. Na ich rozwiązanie mieli 5 godzin. Poziom był naprawdę wysoki!

 Pomimo tego, że w gronie laureatów znalazło się tylko siedem drużyn, to wszyscy uczestnicy dzięki swojemu udziałowi w tym przedsięwzięciu powinni czuć się zwycięzcami.

Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge