Dzień Wagarowicza – dniem odkrywców talentów.

Posted by :) in Bez kategorii | 1 Comment

21 marca obchodziindeksliśmy znany zapewne wszystkim Dzień Wagarowicza. Dzień ten trochę różnił się od zwykłego, codziennego dnia szkolnego, ale też od tego, który obchodzimy rok rocznie w pierwszy dzień wiosny. Zacznijmy jednak od początku…

Około 8:30 uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej ubrani na galowo zebrali się, aby wspólnie przywitać biskupa archidiecezji przemyskiej ks. Stanisława Jamrozka. Przyjazd księdza biskupa związany był z przyjęciem, przez naszych starszych kolegów, sakramentu bierzmowania. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali krótkie przedstawienie przybliżające postać patrona ich szkoły, czyli Wincentego Witosa. Po obejrzeniu przedstawienia głos zabrał ks. Biskup.august-rush

Po części artystycznej uczniowie klas III gimnazjum udali się wraz ze swoimi wychowawcami na targi edukacyjne do Jarosławia – o czym pisała Madzia :) .

Pozostali uczniowie po krótkiej przerwie zebrali się, aby wspólnie obejrzeć film pt. ”August Rush – Cudowne dziecko”. Wybrany przez panie nauczycielki film nawiązywał do tego, iż Dzień Wagarowicza obchodzony jest w naszej szkole jako ”Dzień odkrywców talentów”. Od kilku bowiem lat nasza szkoła nosi tytuł ”Szkoły odkrywców talentów”.


Film opowiada historię muzycznie utalentowanego wychowanka domu dziecka, który wyrusza na poszukiwanie swoich rodziców. Mogłoby się zdawać, że film będzie nudny. Nic z tych rzeczy. To film o miłości do muzyki, o pasji, o wielkiej miłości między dwojgiem ludzi, o tęsknocie. Film ten bardzo mi się spodobał, ponieważ ukazuje prawdziwe życie. Jest ludzki. Jego twórcom udało się w sposób ciekawy ukazać tę historię. Film jest godny polecenia.


Po obejrzeniu filmu czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – turniej „Jeden z dziesięciu”. Pytania zadawane uczestnikom były z wielu dziedzin. Całą zabawę wygrała uczennica klasy Ia Sylwia Gilowska.
Po tym krótkim, ale jakże ciekawym zadaniu rozeszliśmy się do domu. Dzień ten możemy uznać za udany.

 

Karolina ;)

One Response to Dzień Wagarowicza – dniem odkrywców talentów.

  1. Włącz się! says:

    W waszej szkole dużo się dzieje. :)
    Może przy następnym wydarzeniu przeprowadzicie z kimś wywiad i zamieścicie go na blogu.

    Anula
    CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge