Święty, który żył wśród nas…

Posted by :) in Bez kategorii | 1 Comment

„Karol Wojtyła urodził się jan_pawel18 maja 1920 roku w Wadowicach. Był dzieckiem wesołym, utalentowanym i każdą wolną chwilę lubił spędzać na powietrzu. Latem grał w piłkę nożną. Kochał też sporty zimowe. Na początku fascynował się szybką jazdą na sankach, próbował też hokeja. Nieco później zaczął jeździć na nartach. Wyróżniał się z grona rówieśników ogromną pobożnością. Codziennie w drodze do szkoły wstępował do Kościoła, modlił się także w ciągu dnia przed i po jedzeniu, a odrabiając lekcje robił przerwę na modlitwę po przerobieniu każdego przedmiotu. Po ukończeniu czteroklasowej szkoły ludowej, Karol uczył się w państwowym gimnazjum męskim im. Marcina Wadowity. Po maturze w 1938 roku rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po wojnie kontynuował studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie oraz na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Święcenia kapłańimagesskie przyjął 1 listopada 1946 roku. Następnie został wysłany do Rzymu, aby rozpocząć studia doktoranckie. W okresie wakacji pracował duszpastersko wśród Polonii mieszkającej we Francji, Belgii i Holandii. Do Polski wrócił w 1948 roku. W późniejszych latach sprawował następujące urzędy: biskup tytularny Ombri, biskup pomocniczy w Krakowie, arcybiskup Krakowa, kardynał. Na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. 22 października Jan Paweł II, jako 263 następca św. Piotra, rozpoczął 27-letni pontyfikat – jeden z najdłuższych w historii Kościoła. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku.”

Jan Paweł II był dla nas Ojcem, który ponad wszystko kochał człowieka. Był  autentyczny i ml  (2)szczery, po prostu był  sobą. Jego otwarte dla wszystkich serce przyciągało mnóstwo ludzi, nawet trudną, zbuntowaną młodzież. W swoim nauczaniu nigdy nie krytykował młodych, nie potępiał. Próbował ich nawracać, ale przede wszystkim dawał im odczuć, że ich potrzebuje i kocha. Zawsze podkreślał, że „młodzież to przyszłość i nadzieja Kościoła”. Młodzi czuli, że papież dobrze im życzy, więc lgnęli do Niego i życzyli Mu podobnie. Zaufali Ojcu Świętemu tak, jak i On im zaufał. Jan Paweł II photo_5d5dda8638945f2716f3miał ogromne poczucie humoru, którym dzielił się i zarażał młodych ludzi. Żartował wspólnie z nimi. Był podziwiany i kochany. Z jego inicjatywy w 1985 roku odbyły się pierwsze Światowe Dni Młodzieży, którym przewodził.  Starał się dotrzeć do młodych wyłącznie poprzez miłość. Swoją odwagą, otwartością zaimponował im i stał się dla nich prawdziwym autorytetem. Młodzi kochają go i starają się jego słowa obracać w czyn. Ojciec Święty był otwarty na inne kultury i wyznania, dzięki czemu jest szanowany przez ludzi z całego świata. Jest podziwiany za swoją wiarę, wielką odwagę i upór w walce o prawa człowieka.

27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na placu Św. Piotra odbyła się uroczysta kanonizacja Jana Pawła II. Podczas tej uroczystości papież Franciszek ogłosił  św. Jana Pawła II patronem rodzin.

W naszej szkole również uczciliśmy pamięć świętego Jana Pawła II. Uczniowie klasy Ia i IIb wraz z panią Dagmarą Kotkowską i panią Magdaleną Romanik przygotowali przedstawienie upamiętniające tego wielkiego Polaka. Przybliżyli nam bliżej jego postać i dokonania. Ojciec Święty był wielką osobą, nadal jest szanowany i kochany przez naszych rówieśników, dlatego cały apel obejrzeliśmy w skupieniu i przejęciu. Niejednej osobie na wspomnienie tego wielkiego człowieka zakręciła się łza w oku.

Spoglądając wstecz i wcielając się choć trochę w życie naszego rodaka, każdy znajdzie w nim kawałek siebie. Ten człowiek był głosem Boga, przez którego Pan uczy nas dobra, radości i najważniejszych wartości moralnych. To taka wieloletnia lekcja, na której uczymy się żyć.

Magda

One Response to Święty, który żył wśród nas…

  1. Włącz się! says:

    Świetnie, że po raz kolejny dostosowujecie swój wpis do bieżących wydarzeń. Gratuluję refleksu!

    Pozdrawiam.
    Anula
    CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge