Ziemia jest tylko jedna!!!

Posted by :) in Bez kategorii | 1 Comment

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Jest to międzynarodowe święto obchodzone indeksod 1970 roku, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą nam uświadomić, jak bardzo zagrożona jest nasza planeta oraz jak wiele problemów związanych jest ze współczesną ekologią. Na obchody tego święta składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych prze różne instytucje.

Z racji przerwy świątecznej apel i część artystyczna odbyły się w naszej szkole dopiero w poniedziałek, czyli 28 kwietnia. Około godziny 11 wszyscy zebraliśmy się na szkolnym holu, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez nas – uczniów klas II-gich pod kierunkiem pani Marii Piekuś. Mamy nadzieję, że wysiłek i praca włożone w próby dały zamierzony efekt, i że całość spodobała się wszystkim. Przedstawienie miało zabawny charakter. Nie odbyło się bez kilku piosenek o tematyce ekologicznej. Zaprezentowaliśmy również ekologiczną wersję wszystkim znanej bajki Aleksandra Fredry pt. ‚Paweł i Gaweł’ oraz biuro podróży ‚Neo-travel’. Po spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała nam – wykonawcom oraz reżyserowi za ciekawe przybliżenie Dnia Ziemi.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi są częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!” prowadzonej od września 2013 do końca czerwca 2014 roku. Współcześnie podkreśla się, że Dzień Ziemi to dzień równowagi, która może pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej wszyscy ludzie, dzielą między siebie tą samą planetę, która według organizatorów Dnia Ziemi jest naszym wspólnym dobrem. Należy, więc dbać o nią i nie pozwolić dopuścić do jej całkowitego zniszczenia! Ziemia jest tylko jedna!

Karolina ;)

One Response to Ziemia jest tylko jedna!!!

  1. Włącz się! says:

    Może macie zdjęcia z apelu i przestawienia? Wstawcie je na bloga.

    Anula
    CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge