Niezapomniane przeżycia…

Posted by :) in Bez kategorii | 1 Comment

W dniach 26 i 27 maja, czyli w poniedziałek i we wtorek my – uczniowie gimnazjum  P1150552wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego i Słowacji. Wszyscy chętni do wyjazdu gimnazjaliści stawili się pod szkołą około 4:30. Spod szkoły wyjechaliśmy około 5:00. Czas w autokarze, jak zwykle podczas takich wycieczek, upłynął nam dość przyjemnie. Na miejsce dotarliśmy około godziny 12:00. Po przywitaniu się z przewodnikiem od razu udaliśmy się na zwiedzanie Tatr. Głównym punktem naszej wycieczki była Jaskinia Mroźna, której długość wynosi około 560m. Jaskinia ta znajduje się w Dolinie Kościeliskiej.

 

DSCN4692Po zwiedzeniu jaskini udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wnętrze sanktuarium w większości wykonane jest z drewna. Obok kościoła znajduje się kaplica. W niej umieszczona została figura Matki Bożej Fatimskiej ofiarowana przez prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. W tzw. Parku Fatimskim na terenie sanktuarium umieszczony został ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997. Po zrobieniu pamiątkowego, grupowego zdjęcia pod ołtarzem udaliśmy się w dalszą drogę. W drodze na Krupówki przejeżdżaliśmy obok Wielkiej Krokwi. Po pożegnaniu się z przewodnikiem mieliśmy czas wolny, aby zakupić pamiątki na Krupówkach. Około 18:00 zakwaterowaliśmy się w pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej. Następnie zjedliśmy obiado-kolację. Około 20:30 chętne osoby udały się do aquaparku. Tak upłynął nam pierwszy dzień wycieczki.

   IMG_0947      P1150530      P1150604

Następnego dnia o godzinie 8:00 wszyscy zebraliśmy się na śniadaP1150611niu. Po spakowaniu swoich rzeczy autokarem udaliśmy się w stronę Słowacji. Po dotarciu na miejsce powędrowaliśmy w stronę wodospadów. Widoki zapierały dech w piersi. Około 15:00 wróciliśmy do pensjonatu na obiad. Po posiłku udaliśmy się w drogę powrotną. W Starym Sączu zatrzymaliśmy się, aby obejrzeć Ołtarz Papieski oraz Muzeum Jana Pawła II. Takim akcentem zakończyliśmy naszą wycieczkę. Podczas drogi w autokarze panowała niesamowita atmosfera. Wszyscy razem śpiewaliśmy piosenki i wspominaliśmy obejrzane przez te dwa dni zabytki oraz krajobrazy. Pod szkołę dotarliśmy około 24:00.

 

Mimo iż  pogoda nam nie dopisywała, wydaje mi się, że wszyscy są zadowoleni z wycieczki. Obejrzeliśmy wiele ciekawych miejsce i rzeczy. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się miejscom, które nie zostały jeszcze w jakikolwiek sposób zmienione przez człowieka. Z czystym sumieniem możemy polecić miejsca, które zwiedziliśmy osobom, które nie uczestniczyły w tym wyjeździe, a sami liczymy na to, że za niedługo zostanie zorganizowany podobny wyjazd.

 

Karolina ;)

One Response to Niezapomniane przeżycia…

 1. Włącz się! says:

  Ciekawy opis wycieczki zilustrowany zdjęciami. Brawo!

  Pozdrawiam.
  Anula
  CEO

  P.S.
  Przeformułowałabym tylko jedno zdanie:
  „Mimo, iż przez większą część wyjazdu pogoda nie dopisywała nam, wydaje mi się, że wszyscy są zadowoleni z wycieczki. ”
  „Mimo iż (bez przecinka) pogoda nam nie dopisywała, wydaje mi się, że…..”

  http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-mimo-ze-mimo-iz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge