Relacja z akcji Młodzi głosują 2014

Posted by :) in Bez kategorii | 1 Comment

19 maja 2014r. uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję poczuć się1 jak dorośli obywatele. Możliwe to było dzięki udziałowi w akcji Młodzi głosują, która w naszej szkole jest regularnie organizowana już od kilku lat. Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie młodych obywateli do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym oraz zapoznanie ich z zasadami demokracji w praktyce. Szkolne wybory młodzieżowe organizuje się z okazji wyborów ogólnokrajowych: parlamentarnych czy prezydenckich. Tym razem młodzi wybierali przedstawicieli do Europarlamentu. Do wyborów gimnazjaliści przygotowali się podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie, na których dokładnie poznali strukturę i zadania Parlamentu Unii Europejskiej.

3W przygotowanie i zorganizowanie akcji chętnie włączyli się przedstawiciele samorządu szkolnego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała szkolna komisja, a jej składzie: Katarzyna Wojakowska z IIa, Karolina Gamracy z IIb i Iwona Lichota z IIIb.

Nasi gimnazjaliści oddawali głos na jeden z 9 komitetów wyborczych zgłos4zonych do wyborów z rejonu Podkarpacia. Wyniki naszych wyborów były dość zbliżone do tych oficjalnych, choć przecież nie o to chodzi w całym przedsięwzięciu. Ważne jest by zaszczepić wśród młodych ludzi potrzebę i chęć brania udziału w wyborach oraz różnych inicjatywach obywatelskich. Trzeba przyznać, że gimnazjaliści całkiem poważnie podeszli do sprawy. Świadczy o tym 100% frekwencja wyborcza oraz ważność wszystkich głosów. Miejmy nadzieję, że te dobre nawyki zostaną im na przyszłość.

One Response to Relacja z akcji Młodzi głosują 2014

 1. Włącz się! says:

  Gratulujemy 100% frekwencji!
  I pamiętajcie, że wybory to szansa na wyrażenie swojego zdania i wpłynięcie na politykę, a tym samym na nasze codzienne życie. Nie warto rezygnować z takiej możliwości!

  Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji Młodzi głosują.
  Pozdrawiam.
  Anula
  CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge