Projekty edukacyjne wyzwaniem każdego gimnazjalisty…

Posted by :) in Bez kategorii | 1 Comment

Wykonanie projektu edukacyjnego podczas  nauki w gimnazjum jest obowiązkowe od 20 Projekty_036sierpnia 2010 roku, więc rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej obowiązuje wszystkich uczniów od roku szkolnego 2010/2011.

W naszej szkole w projektach edukacyjnych udział biorą uczniowie klas drugich gimnazjum. Każdy z nauczycieli przygotowuje tematy projektów, które są przekazywane uczniom przez wychowawcę klasy. Następnie uczniowie wybierają dany temat i dzielą się Projekty_035na grupy. Na przygotowanie swojego tematu grupy projektowe mają czas do czerwca danego roku szkolnego. Każda z grup wraz z wybranym nauczycielem określa zakres pracy i planuje etapy jej realizacji. Później odbywa się wykonywanie zaplanowanych działań. Przez kilka miesięcy uczniowie zbierają potrzebne informacje i wybierają najciekawsze z nich. Opiekun nadzoruje realizowaną przez uczniów pracę, pomaga im oraz ocenia. W naszej szkole coraz bardziej popularny stał się sposób przedstawiania projektów edukacyjnych w postaci prezentacji multimedialnych. Mimo to często można spotkać plakaty lub krótkie przedstawienia. Tematy projektów wpisywane są na świadectwo ukończenia gimnazjum, zaangażowanie członków grup wlicza się do oceny z zachowania.

W tym roku projekty edukacyjne zostały przedstawione 10 czerwca. PrezentuProjekty_054jącym się grupom przez cały dzień towarzyszył ogromny stres. Pierwsza grupa przygotowała prezentację dotyczącą zwierząt chronionych w Polsce. Trzy grupy zaprezentowały projekty dotyczące Wielkiej Brytanii. Pierwsza z nich przygotowała prezentację na temat: ”Co powinniśmy wiedzieć o Wielkiej Brytanii?”. Prezentacji towarzyszyły plakaty przygotowane przez uczniów. Kolejna grupa przedstawiła zwyczaje i święta w Wielkiej Brytanii. Uczniowie przygotowujący tę Projekty_060prezentację poczęstowali nauczycieli własnoręcznie zrobioną angielską herbatą. Ostatnia grupa pokazała nam kto jest kim w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Dwie ostatnie grupy podjęły tematy związane z odżywianiem i sportem. Pierwsza z tych grup spróbowała odpowiedzieć na pytanie: ”Jak zostać własnym osobistym trenerem?”. Prezentacji multimedialnej towarzyszył pokaz różnych ćwiczeń. Ostatnia z grup spróbowała przybliżyć nam temat zdrowego odżywiania oraz jego wpływu na sprawność fizyczną człowieka. Uczniowie z tej grupy przygotowali mały poczęstunek w formie świeżych owoców. Wszystkie tematy przedstawione tego dnia były bardzo interesujące. Dla oglądających były naprawdę ciekawą lekcją.

         Projekty_063        Projekty_073        Projekty_078

         Projekty_089        Projekty_098        Projekty_101

Już za rok będziemy mieli okazję obejrzeć pracę kolejnych II klas gimnazjum. Nie pozostaje nic innego jak życzyć im powodzenia! :D

Karolina ;)

 

One Response to Projekty edukacyjne wyzwaniem każdego gimnazjalisty…

  1. Włącz się! says:

    Ciekawy reportaż zilustrowany zdjęciami. Mam nadzieję, że przez wakacje będziecie zbierać materiały do kolejnych wpisów i w nowym roku szkolnym będzie można przeczytać, co robiliście przez te dwa miesiące.

    Pozdrawiam.

    Anula
    CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge