„Zdobywamy” Twierdzę Przemyską…

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

Hej  :)

W poniedziałek,  15 wrześszk0008nia, klasy II gimnazjum oraz klasa V miała okazję pojechać na wycieczkę do Wioski Fantasy, a także odwiedzić Fort VIII „Łętownia”, w okolicach Przemyśla.

Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 8:30, gdy dotarliśmy do Fortu, przewodnik  najpierw opowiedział nam historię Twierdzy Przemyskiej, a następnie oprowadził nas po obiekcie.szk0004

Podczas zwiedzania, najbardziej zainteresowały nas ładunki wybuchowe. W trakcie opowiadania, przewodnik zadawał nam pytania dotyczące Twierdzy. Wiele osób za dobre odpowiedzi otrzymywało skromne nagrody. Po zwiedzaniu pożegnaliśmy się z przewodnikiem i wyruszyliśmy w kierunku Wioski Fantasy. Kiedy dotarliśmy na miejscszk0002e zobaczyliśmy drewniany fort z dwiema bramami i sześcioma wieżami, karczmy i dziewięć chat. Wioska nie jest zbyt duża, znajduję się tam fosa z mostem i staw z rybami. Twórcy mają zamiar ją rozbudować. Na terenie obiektu są zwierzęta gospodarcze. Naszą uwagę najbardziej przykuły stroje założycieli wioski, które pochodziły z okresu średniowiecza. Zajęcia prowadzone przez animatorów z Wioski Fantasy zależnie od ustaleń przybierać mogą różnoraką formę: edukacyjną, rozrywkowo-ruchową, czy warsztatową. Plan zajęć przygotowany przez naszych oprowadzających przebiegał następująco:

Najpierw odbywały się walki na miecze, nasi koledzy i koleżanki przymierzali elementy zbroi średniowiecznego rycerza. Następnie nauczano nas jak poprawnie strzelać z łuku, każdy nieustannie próbował trafić w środek tarczy. Potem zorganizowano bitwę na balony napełniane wodą, w której podzieliliśmy się na grupy dziewcząt i chłopców, zabawa polegała na obronie wioski. Grupa dziewcząt 2 razy odniosła zwycięstwo.

szk0003       szk0005      szk0006

Pod koniec planu zajęć w wiosce Fantasy odbyło się ognisko, mogliśmy odpocząć, szk0007spędzić resztę wolnego czasu na graniu w siatkówkę, strzelaniu z łuku itp. Po opuszczeniu wioski, pojechaliśmy na rynek w Przemyślu, gdzie spędziliśmy miło czas w lodziarni.

Powrót do domu przewidywany był na godzinę 15, lecz czas tak szybko upłyną i powrót przedłużył się do godziny 16.

Wszyscy byli zadowoleni przebiegiem wycieczki i z uśmiechami na twarzy powróciliśmy do domów. :) Bardzo nam się podobało i chcielibyśmy powtórzyć taką wycieczkę raz jeszcze!

Klaudia i Kinga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge