Samorządy mają głos…

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

DSC0346730 września w naszej szkole, podobnie jak w wielu szkołach, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one zwieńczeniem akcji „Samorządy mają głos”, w której udział wzięło nasze gimnazjum. W ramach akcji, której celem jest propagowanie aktywnej samorządności szkolnej, uczestniczyliśmy w lekcjach poświęconych samorządowi szkolnemu, korzystaliśmy z materiałów przesłanych przez CEO, zapoznaliśmy się z programami wyborczymi kandydatów do władz SU i wybraliśmy, miejmy nadzieję, swoich odpowiednich reprezentantów.

Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała niezwykle „czujna” komisja, na czele z panią dyrektor i opiekunami samorządu. Prawo oddania głosu przysługiwało wszystkim „obywatelom” szkoły, czyli 76  uczniom klas I-III gimnazjum. Lokalem wyborczym była sala gimnastyczna, a godzina wyborów została wyznaczona na 1100. O tej porze wszyscy gimnazjaliści oraz nauczyciele zjawili się, aby wysłuchać kandydatów i dokonać wyboru.

Do rady Samorządu Uczniowskiego kandydowało 10 uczniów :

  • z klasy I 

Michał Pobuta

  • z klasy IIa

Karolina Pobuta

Jakub Kaleta

  • z klasy IIbDSC03468

Jakub Stasiło

Michał Kiełt

  • z klasy IIIa

Katarzyna Wojakowska

Kamil Gral

Jakub Pobuta

  • Z klasy IIIb

Rafał Opielowski

Paulina Lonc

Większość  kandydatów w swoim programie zamieściła punkt dotyczący kontynuacji „szczęśliwego numerka”, włączanie się w akcje charytatywne, chęć organizacji różnych wyjazdów turniejów i zawodów sportowych. Niemniej pojawiły się też nowe, interesujące pomysły, takie jak zainicjowanie w szkole „skrzynki skarg i życzeń”, postulat przeprowadzenia wyborów miss i misstera gimnazjum, zorganizowanie turnieju o puchar pani Dyrektor czy urządzenie integracyjnego ogniska dla wszystkich uczniów gimnazjum. Trzeba przyznać, że kandydaci starali się bardzo, aby pozyskać głosy wyborców.

DSC03473   DSC03477   DSC03480

Po otwarciu urny i przeliczeniu głosów, wyniki przedstawiły się następująco :

Przewodniczącą została – Katarzyna WojakowskaDSC03482

Zastępcą -Paulina Lonc

Skarbnikiem  - Jakub Kaleta

Sekretarzem – Rafał Opielowski

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu samorządowi owocnej pracy w naszej szkole.

Kampanię oglądały i relację zdały Sylwia G. i Karolina P. z kl. IIa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge