„Wszystkie kolory świata”

Posted by :) in Bez kategorii | Leave a comment

wszystkie_kolory_swiata_szkola_cervantesa

W pierwszych dniach stycznia wszyscy uczniowie w szkole zostali zapoznani  z celami blooraz planowanymi działaniami w ramach akcji. został zaprezentowany film oraz pokaz multimedialny dotyczący projektu, którego głównym celem było uszycie przez uczniów laleczek, które pozwolą pomóc dzieciom mieszkającym w Sudanie Południowym.
W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie klas II i III Gimnazjum przygotowywali szmaciane laleczki, które następnie zostały sprzedane podczas zorganizowanej uroczystości. Minimalna cena laleczki to równowartość jednego zestawu szczepień, czyli 10 zł. Środki zebrane w ten sposób zostały przesłane na specjalne konto UNICEF.
Uszycie „szmacianej Zuzi” było niezwykle proste – pomagał w tym wykrój przysłany przez UNICEF. Wcześniej odbyły się cykle zajęć, na których uczniowie wybierali sobie kraj, z którego ma pochodzić lala oraz zbierali jak najwięcej informacji o nim i o jego mieszkańcach. Uczniowie mogli ubrać i przyozdobić lalkę w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrali. każdy uczeń przygotowywał również „akt urodzenia”, w którym zapisywał imię, datę urodzenia, hobby i kraj pochodzenia laleczki oraz imię jej twórcy.
Zanim lalki trafiły do sprzedszk0001aży, była zorganizowana w szkole wystawa, podczas której podziwiano pomysłowość wykonawców. „Dzień wszystkich kolorów świata” -  to zorganizowany w Szkole Podstawowej w Łowcach dzień podsumowujący globalny projekt UNICEF.
Celem projektu było: Kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne; oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.
26 lutego 2015r. w szkole został zorganizowany uroczysty apel poświęcony dzieciom w szk0002Sudanie oraz akcji UNICEF. Liczne grono nauczycieli oraz przede wszystkim uczniowie zostali zaproszeni na hol, gdzie powitani zostali przez Samorządy Uczniowskie oraz przygotowaną przez nich częścią artystyczną. Ze skupieniem i wzruszeniem obejrzano film, prezentację multimedialną dotyczącą projektu oraz wysłuchano piosenek przygotowanych na tą okazję. Zaraz po występie można było kupić laleczkę , zabrać ją do domu, aby zaopiekować się nią, darując jednocześnie życie dziecku.
W szkole uszyto 50 lalek. Spośród nich wybrano 2 najładniejsze, które zostały szk0003nagrodzone.
Zbiórka odbyła się bardzo sprawnie, żadna laleczka nie została bez opieki. Uroczystość urozmaiciły piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Na raz, na dwa” oraz „Wszystkie dzieci nasze są”, które zostały zaśpiewane przez jedną z uczennic szkoły, oraz „Kolorowe dzieci”, którą wysłuchaliśmy oglądając specjalnie przygotowaną przez dzieci prezentację multimedialną.
Nie zabrakło też pięknych słów Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za przyłączenie się do akcji oraz zachęcała do zaopiekowania się wybraną laleczką. Podkreśliła, że mają one szczególną moc, pozwalającą uratować życie dzieciom, które urodziły się w biedniejszym kraju.
Ta uroczystość jak i cała akcja była czymś wyjątkowym i pozostanie długo w naszej pamięci…
Udało się nam zebrać 570 zł na rzecz dzieci w Sudanie Południowym.

Koordynator akcji

Anna Piwowar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge