Blog Publicznej Szkoły Podstawowej w Myśliszewicach

 • Przygotowania do Dnia Patrona szkoły

           Przygotowania do dnia naszego Patrona Szkoły, Henryka Sienkiewicza, króte odbędzie się dnia jutrzejszego ( 24.05.2012 rok) o godzinie 11.30 były bardzo pracowite i wyczerpujące. Wszyscy nauczyciele i uczniowie zangażowali się, aby efekty pracy były jak najlepsze. Surpulatnie wypełniali swoje obowiązki. W tym szczególnym dniu dla naszej szkoły oraz jej uczniów odbędą się konkursy oraz przedstawieniewraz z osobą Henryka Sienkiewicza. Więcej szczegółów dowiecie się po jutrzejszym dniu pełnym wrażeń i zdobytą wiedzą o tym niezwykłym człowieku. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich o przybycie.

   
 • Akcja ,,Polska biega”

  Dnia 19.05.2012 roku (sobota) o godzinie 10.00 uczniowie szkoły w Myśliszewicach zebrali się na placu szkoły, by wziąć udział w turnieju pod tytułem ,,Polska biega”. Udział wzięli uczniowie klas podstawowych jak i również gimnazjum będących pod stałą opieką nauczycieli. Konkurs miał zadanie wyłonić poszczególnych zwycięzców w zabawie sprawdzającej sprawność fizyczną na wyznaczoną trasę. Klasy gimnazjalne miały dystans na 4 kilometry, a klasy młodsze biegły trasą szkoła-cmentarz. Wiele osób wykazało swoją kondycję jednocześnie wystawiając ją na ciężką próbę. Walka była zacięta, gdyż każdy chciał osiągnąć swój wymarzony cel. Nauczyciele wciąż dopingowali swoim faworytom. Po pewnym czasie było wiadomo kto jest najbardziej sprawny.

   
 • Cyrk w naszej szkole

  16.03.2012 roku o godzinie 11.30 do Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza, zawita cyrk podczas którego odbędą się   pokazy związane z gibkością ciała ludzkiego,  czy też talentem do tresury zwierząt.

  Cyrkowcy pokażą  dzieciom, że nie ma rzeczy niemożliwych.  Przedstawią swoje umiejętności do najróżniejszych wyczynów, z których niejedno z  pewnością  wywoła wśród widzów dreszcze emocji. Szczególną atrakcją tego pełnego wrażeń dnia, będzie kobieta licząca ponad dwa metry wzrostu i dwu metrowy wytresowany wąż, którego śmiałek będzie mógł powiesić sobie na szyi.

  Plakaty wywieszone na korytarzach naszej szkoły i nie tylko, obiecują nam jeszcze wiele innych wrażeń, których z pewnością długo nie zapomnicie.

  Na prawdę, warto jest przyjść na to wspaniałe przedstawienie, ponieważ będzie to miłe doświadczenie, którym możecie podzielić się z innymi. Taka okazja może już się więcej nie powtórzyć. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami.

   
 • Jasełka

  21 grudnia 2011 roku w Publicznej Szkole im. H. Sienkiewicz w Myśliszewicach o  godzinie 12: 30 odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez panią Gretę Gutkowską.
  Zebrali się na nich uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, nauczyciele i zaproszeni goście.
  Dzieci z klas czwartych i piątych odegrały przedświąteczne przestawienie ukazujące historię narodzin Chrystusa. Mali aktorzy wspaniale się spisali odgrywając sceny z przed 2011 lat temu, pamiętali o każdym szczególe. Zachwyt wśród publiczności wzbudził chórek dziewcząt z klas czwartych szkoły podstawowej pięknie śpiewających kolędy.
  Uwagę wszystkich zwróciła także dekoracja przygotowana przez panią Ewę Warchoł- piękna betlejemska szopka z małym Jezuskiem w środku i pełne gwiazd niebo.
  Myślę, że wszystkim zebranym na sali było miło i przyjemnie oglądać małych aktorów w  biblijnych scenach albowiem w ten świąteczny czas wszyscy powinni mieć otwarte, przepełnione miłością serca, w których zawita Jezus.

   
css.php