Projekt gimnazjalny – "Matematyka w tańcu i muzyce"

 • A więc zaczynamy !

  Heeej wszystkim :)

  Przeprszamy, że tak długo nie dodawałyśmy wpisów, ale niestety były drobne problemy techniczne z komputerem i nie mogłyśmy skorzystać z Internetu. Ale teraz jest już wszystko okej i mamy nadzieję, że tak zostanie :)

  Może na początek powiem na jaki temat będziemy tutaj zamieszczać nasze wpisy.. A więc będziemy opisywać tutaj to co jest związane z naszym projektem, który nosi tytuł „Matematyka w tańcu i muzyce”. Głównie będą zamieszczane notki o tym co udało nam się zrobić, czego jeszcze nie mamy, kiedy się spotkaliśmy i co robiliśmy na tych spotkaniach. Krótko mówiąc wszystko to, co się wydarzyło zamieścimy tutaj :)

  Mamy trochę zaległości, ale na pewno uda nam się to nadrobić. A więc niedawno na lekcji matematyki tworzyliśmy mini projekt- „Symetria wokół nas”. Następnie omawialiśmy go na jednej z lekcji. Ten projekt umożliwił nam poznanie nowych technik dotyczących tworzenia prezentacji multimedialnych. A jutro mamy już nasze 3 spotkanie dotyczące projektu gimnazjalnego. To na tyle, odezwiemy się wkrótce. Paa :)

   
 • Czego się nauczyliśmy..

  Realizując projekt pt: „Matematyka w tańcu i muzyce” na pewno poznałyśmy ciekawy sposób prezentowania naszej wiedzy. Czyli w formie prezentacji multimedialnych lub w formie zabawy (w tym przypadku zajęcia muzyczno-ruchowe) z zerówką. Nauczyłyśmy się, że warto pamiętać o dobrej organizacji czyli planowaniu następujących działań. A co najważniejsze dowiedziałyśmy się jakie wspaniałe połączenie może mieć ze sobą MATEMATYKA, TANIEC oraz MUZYKA : )

   

   
 • (nie)oficjalne zakończenie..

  Czeeeść!

  A więc jak już pisałyśmy ostatnio jutro tj. 5.o6.2012 mamy pokaz projektów gimnazjalnych, na których każda grupa będzie musiała zaprezentować się przed komisją z jak najlepszej strony. Nasz zespół jest już przygotowany. Nie mówię, że perfekcyjnie żeby nie zapeszyć :P Jutro na pewno znajdzie się notka o tym jak nam poszło.

  Do zobaczenia!

   
 • Narzędzia TIK

  - komputer

  - przeglądarka internetowa Google

  - aparat fotograficzny

  - kamera

  - PowerPoint

  - PhotoScape

  - przeglądarka internetowa Mozilla Firefox

   

   

   
 • Wnioski czyli plusy i minusy naszej pracy

  Podsumowując nasz projekt możemy wyciągnąć wnioski. Podzieliłyśmy je na plusy i minusy.

  Do plusów możemy na pewno zaliczyć to, że realizując nasz projekt nauczyłyśmy się współpracy w grupie, cierpliwości, doceniania innych decyzji i upodobań, stałyśmy się bardziej zorganizowane, przekonałyśmy się, że nauka może być przekazywana w formie zabawy.

  Minusy: na przyszłość musimy być bardziej zorganizowane, nie możemy zostawiać ważnych rzeczy na ostatnią chwilę.

   
 • Osiągnięcia i trudności

  Realizując ten projekt osiągnęłyśmy nasz cel, który sobie wyznaczyłyśmy na samym początku naszej pracy. A mianowicie było to udowodnienie, że właśnie matematyka jest powiązana z tańcem i muzyką. Zbierałyśmy mnóstwo informacji na ten temat. I właśnie tu był mały haczyk bo wiadomo temat, który sobie wybrałyśmy nie jest do końca łatwy, nie mogłyśmy czegoś tam skopiować z Internetu czy z czegokolwiek i wkleić do prezentacji. Szukałyśmy informacji z różnych źródeł. W większości przyczyniła się do tego nasza własna wiedza oraz naszego opiekuna.

  Ale cieszymy się bardzo, że wszystko (mamy nadzieję) wyszło tak jak trzeba i nasz cel został osiągnięty. Jutro w szkole mamy pokaz projektów edukacyjnych (w tym nasz). Trzymajcie kciuki!!!

   

   
css.php