Festiwal

Wył.

Zrobiliśmy film ze zdjęć, a pani pedagog kręciła film, Potrafimy wrzucić na YouTube film.

Dla mnie to był ciekawy rok. Nauczyłam sie większej współpracy w grupie, a dzisiaj mielismy spotkanie z dyrektorem gimnazjum , umiejętność robienia projektów przyda mi sie w gimnazjum.

:P :P

Festiwal projektów

Wył.

Wczoraj mieliśmy w szkole wolny dzień od nauki, wraz z dniem rodziny był szkolny festiwal projektów Szkoły z Klasą 2.0 Było dużo rodziców, najwięcej mamy, moja mama tez była. najpierw były pokazy prezentacji i zadań które robiliśmy, potem maluchy przestawiały tańce, piosenki, wiersze, a my mieliśmy jeszcze rozgrywki na boisku i kiełbaski z grilla.

Nasza klasa przedstawiała dwa projekty z matematyki i wychowania fizycznego. Do prezentacji wcześniej przygotowaliśmy się.Projekt z matematyki był robiony w trzech grupach i każda z tych grup prezentowała swoje zadanie. Każdy zabierał głos, a Kamil był operatorem laptopa i  projektora. Iwona była konferansjerka , czyli prowadziła pokazy. Na końcu przedstawialiśmy projekt z wf , tez był w grupach robiony , dlatego każda grupa zaprezentowała się przed rodzicami. Mamy dużo zdjęć, będziemy z panią Nowak robić film ze zdjęć to się pochwalimy, a pani pedagog nagrywała kamera, więc tez będziemy mieć film, wrzucimy na YouTube. Pani Nowak nauczyła nas jak to robić.

Tak w ogóle te projekty to fajna sprawa, dużo nauczyliśmy się , potrafimy sie zaprezentować, moja mama była ze mnie dumna. Szkoda że już kończymy naukę i idziemy do gimnazjum.

:D    :D    :D

Wycieczka do Włoch

Wył.

W sobotę wróciliśmy z wycieczki do Włoch. Było super zwiedziliśmy bardzo dużo różnych ciekawych miejsc. Każde grupy z różnych krajów przedstawiali jakąś scenkę o  włoskim bohaterze Pirandello. My przedstawiliśmy historyjkę pod tytułem Dzban na oliwę. Zrobiliśmy kilka zdjęć oto i jedno z nich: Jesteśmy tutaj przed domem włoskiego pisarza obok jego rzeźby.Byliśmy w włoskiej szkole zobaczyliśmy jak się uczą dzieci włoskie pokazaliśmy im naszą prezentację w prezi.  

Sonda

Wył.

Wchodzę  na blog główny wzięłam udział w sondażu  o wykorzystaniu różnych programów oto i one :

prezi

Movie maker

logomocja imagine

power point

edytor tekstu Microsoft Windows

Paint.

 

 

Już niedługo

Wył.

Te osoby które jadą na wycieczkę do Włoch robiły różne prace jedni z masy solnej drudzy rysowali jakąś scenkę a ja z koleżanką Pauliną robiłam portret bohatera włoskiego Luigi Pirandello. Już za cztery dni w niedziele o 24 w nocy wyjeżdżamy na wycieczkę. Bardzo się z tego cieszymy.

Ocenianie projektu

Wył.

Ponieważ w następnym tygodniu jedziemy do Włoch to uspieszyliśmy się z projektem z matematyki. Ocenialiśmy się. Ja byłam w grupie Doroty. Najpierw każdy oceniał się sam, wypełnialiśmy tabelki trzeba było wstawić plus lub minus. Było to fajne. Potem głos zabierali grupowi, u nas Dorota. Kto i ile dołożył się podczas pracy. Potem pani. Pani miała wszystko zapisane. Wcześniej wiedzieliśmy jakie będą kryteria oceny bo pani przy tworzeniu harmonogramu wszystko wytłumaczyła. Ogólnie było fajnie. Projekt był ciekawy. Sprawiał nam troche kłopotów. ale poszło. Robienie prezentacji w Power Point jest fajne. Współpraca w naszej grupie to była na sześć, jesteśmy zgrana paczka.

Czekam niecierpliwie na wyjazd do Włoch,

:P    :P

Projekt wf

Właśnie przed pójściem na weekend dokonywaliśmy oceny naszego projektu z wychowania fizycznego. Każdy otrzymał od pana Kulki kartkę z tabelka  do wypełnienia; potem osiedliśmy w grupach i oceniali nas koledzy, a na końcu pan otworzył swoje zapiski i dodawał nam punkty za aktywność przy wysyłaniu do niego materiałów.Bardzo to było ciekawe. i interesujące.

Należy wstawić 0 lub 1 punkt  

 Ile punktów przyznaję sobie sam
 

 Ile punktów przyznają mi koledzy
 

 Ile punktów przyznaje mi nauczyciel
 

 Czy pracowałem/am systematycznie i czy terminowo wywiązywałem/am się z zadań?
     
 

 Na ile byłem/am aktywny/a w pracy nad projektem?
     
 

 Jak współpracowałem/am z innymi?
     
 

 Jak pracowałam/em przy realizacji poszczególnych etapów projektu.
     

 

głosowanie

Wył.

Cześć! Właśnie zagłosowałam na hasło na blogu głównym. Lubię takie głosowania.

Dzisiaj  mamy akademię którą nasza klasa przygotowała  z okazji Trzeciego Maja.=D

Projekt matematyczny

Wył.

Nasze prezentacje w grupach są na ukończeniu. Z wykonaniem prezentacji nie mamy problemów. Dla nas wyzwaniem było wybieranie najwazniejszych ciekawostek. Niektóre były dla nas dość trudne bo nie mamy jeszcze takiej wiedzy z matematyki, ale nie załamywaliśmy się, Pani Nowak naprowadzała i jakoś poszło. Pani uznała że wykorzysta nasze ciekawostki , a my się cieszymy że szóstoklasiści zostawia jakiś ślad po sobie w szkole, bo do gimnazjum idziemy do innej miejscowości.

Eko znaczek

Wył.

Na dodatkowych zajęciach robiliśmy eko znaczki w poincie które potem wysłaliśmy na konkurs. Cała klasa miała bardzo ładne znaczki i wszyscy się bardzo starali.

 

Oto mój znaczek.

css.php