Inspirujący teledysk.

YouTube Preview Image

Teledysk Adele „Hello”, bardzo nam się spodobał, ponieważ było w nim dużo najazdów i odjazdów kamery oraz czarno-biały filtr, co sprawiało, że teledysk wydawał się tajemniczy. Spodobały się nam też liczne detale oraz zbliżenia. Wprowadził nas w spokojny nastrój, a muzyka sprawiła, że stałyśmy się odprężone i zaciekawione akcją, która tam się rozgrywa. Bardzo lubimy, gdy teledyski mają swoją własną historię i nie do końca wiadomo o co w nich chodzi.  Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego teledysku i wsłuchania się w muzykę,  ponieważ wprawia w niesamowity nastrój.

Nasi ulubieni reżyserzy.

Roman Polański (ur. 1933)- jego film „Pianista” zdobył w 2003 roku aż 3 Oscary. Bardzo spodobał nam się ten film i m. in. za niego, uważamy go za godnego uwagi reżysera.

Janusz Morgenstern (1922-2011). Jako reżyser zasłynął z oryginalnych dramatów jak „Jowita”, „Do widzenia, do jutra” czy „Trzeba zabić tę miłość”, w których porusza problemy młodzieży. Doceniamy go, ponieważ jego dramaty były chętnie oglądane i spodobały się nam.

Quentin Tarantino
Gdy w 1992 roku na ekrany wszedł film „Wściekłe psy”, wyreżyserowany przez nikomu nieznanego debiutanta Quentina Tarantino, krytycy chórem krzyknęli, że oto mamy do czynienia z narodzinami prawdziwego talentu. Bardzo doceniamy pracę tego reżysera, dlatego znajduje się na naszej top ten liście.

Xavier Dolan (ur.20.03.1989r.) to kanadyjski aktor, reżyser i scenarzysta, znany z głośnego filmu „Zabiłem moją matkę”. Doceniamy go, ponieważ w film, przez który stał się znany nie tylko został wyreżyserowany przez niego. Również napisał scenariusz, a także zagrał w nim główną rolę, co na pewno było bardzo pracochłonne.

Christopher Nolan- urodził się w Londynie w 1970 roku. Filmy zaczął kręcić w wieku siedmiu lat, kiedy jego ojciec kupił mu kamerę . Jego film „Larceny” został wyświetlony na Cambridge Film Festival w 1996 roku. Nakręcił także tą samą techniką surrealistyczny „Doodlebug”. Szerokiej publiczności Nolan jest znany z jego nowatorskiego „Memento” z Guyem Pearcemw roli głównej oraz z niekonwencjonalnego thrillera „Bezsenność” z Alem Pacino. Doceniamy go, ponieważ w młodym wieku, czyli 7 lat, zaczął swoją przygodę z filmem.

Tim Burton (ur. 1958-08-25)- Jest jednym z najoryginalniejszych reżyserów kina.Cenimy go za specyficzny klimat w swoich filmach i poczucie humoru. Swoją karierę rozpoczął do pracy w studiu Disneya. Jego pierwszym sukcesem była sześciominutowa kreskówka opowiadająca o chłopcu, który mieszka na przedmieściach. Najbardziej spodobały nam się filmy pod tytułem „Gnijąca panna młoda”, „Sok z żuka” i „
Charlie i fabryka czekolady”.

Chris Columbs (ur. 10.09.1958)-Jest najbardziej znany z  wyreżyserowania filmu „Kevin sam w domu” i „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Cenimy go za ciekawe komedie i filmy młodzieżowe, które lubi wiele dzieci i dorosłych.Jak sam mówi o swoich filmach: „We wszystkich moich filmach powraca ta sama myśl: najważniejszą rzeczą w naszym życiu jest rodzina”

Samuel Bayer (ur. w 1962 roku)- Jest znany głównie jako twórca teledysków i filmów reklamowych. Współpracował m.in. z The Rolling Stones, Green Day, Johnem Lee Hookerem, Sheryl Crow, grupą Marilyn Manson, Metallicą, Nirvaną,My Chemical Romance Good Charlotte, Davidem Bowie, Aerosmith, Lennym Kravitzem. Reklamy kręcił m.in. dla Nike, Pepsi, Nissana i Mountain Dew. Najbardziej cenimy go za wyreżyserowanie wspaniałego filmu pt. ,,Koszmar z ulicy Wiązów”.

Jerzy Hoffman (ur. 15 marca 1932 r.)-polski reżyser i scenarzysta filmowy. Działalność reżyserską rozpoczął jako dokumentalista, współpracując z Edwardem Skórzewskim, z którym nakręcił także filmy fabularne Gangsterzy i filantropi oraz Prawo i pięść. Najbardziej cenimy go za adaptację sienkiewiczowej Trylogii (Pan Wołodyjowski, Potop, Ogniem i mieczem), osadzonej w czasach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Był także realizatorem filmów obyczajowych i wojennych.

James Wan (ur. 26 lutego 1977 r.)- australijski producent, reżyser i scenarzysta filmowy pochodzenia malezyjskiego. Najlepiej znany z reżyserii thrillera Piła (Saw) z 2004 roku, który zapoczątkował serię krwawych filmów gore. Jest również twórcą horroru Martwa cisza (Dead Silence, 2007) oraz filmu sensacyjnego Wyrok śmierci (Death Sentence, 2007) z Kevinem Bacon’em w roli głównej. Najbardziej cenimy go za wspaniały film pt. ,,Obecność”.