Mistrzowie kodowania

Rozpoczęliśmy zajęcia Szkoły Mistrzów Kodowania. Ponieważ różne grupy różnie zaczynały swoją prace dlatego potrzebne są informacje zbiorcze. Jest nas dużo, powstawać będzie dużo prac dlatego powstał specjalny blog, gdzie będą informacje i nasze prace. Wszystko można znaleźć w zakładkach u góry  - Mistrzowie Kodowania.

Jeśli ktoś chce założyć konto to instrukcja jest tu.

Jeśli ktoś chce pobrać  wersję offline na komputer niech kliknie tu.

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Ostatni konkurs :)

We wtorek klasy czwarte zostały podzielone na czteroosobowe zespoły i wzięły udział w ostatnim konkursie: Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie musieli rozwiązać test na komputerze, odpowiedzieć na pytania z pierwszej pomocy oraz pokonać tor przeszkód na rowerze. Każda grupa sama dobierała reprezentantów do wykonywania poszczególnych zadań a w międzyczasie pozostali uczniowie pracowali nad plakatem o bezpieczeństwie na drodze.

BRD 2014

To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc pani, która uczy wychowania fizycznego i pani, która pracuje jako przedszkolanka w naszym przedszkolu ale też jest członkiem ochotniczej straży w naszej wsi.

Kategorie Bez kategorii | Tagi , | Zostaw komentarz

Dzisiaj pasowałam na czytelników cała kupę dzieci :)

Pisząc ten wpis uświadamiam sobie, że o bibliotece, w której pracuję nic tu się nie pojawiło… Jeśli ktoś jest ciekawy co w naszej szkolnj bibliotece sie dzieje może zobaczyć na naszym blogu.

 

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

I co z tego, że wakacje już blisko?

Wydawać by się mogło, że zbliżające się wielkimi krokami wakacje wpłyną na to co się dzieje na lekcjach i kółku z informatyki. Nic z tego!

Dziewczęta z klasy czwartej utworzyły profil na bloggerze i komentowały wpisy na blogu szkolnej biblioteki. I nie protestowały przy ostatnim zadaniu domowym, które polega na zrobieniu w wybranej aplikacji komiksu do ulubionej książki. Te beż błędów zostaną umieszczone na blogu bibliotecznym :)

Klasy szóste nagrywały słuchowisko, z różnym efektem, bo raczej przeszkadzali sobie niż nagrywali ;) Ale jakoś poszło. Niektórzy wyszli jeszcze z zadaniem domowym ale myślę, że sobie poradzą.

Klasy piąte przetwarzały puszki po groszku, brzoskwiniach czy orzeszkach na przyborniki na długopisy.

Sala na kółku pełna. Szóstoklasistki uczą czwartoklasistki jak zrobić koło fortuny w Learning Apss. Jak im poszło można zobaczyć na blogu „Wiadomości z klasy czwartej„.

Wakacje chyba dopadną nas znienacka :D

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 2

Przegadana lekcja…

Pomimo upałów praca w pracowni komputerowej wrze ;) Gdyby ktoś tu wszedł to bardzo by się zdziwił, jak można pracować w takim hałasie?! A tu powstają słuchowiska i „gadanie” na lekcji jest bardzo wskazane. Na topie są audiobooki: Mikołajek, Kroniki Narnii, Oskar i Pani Róża… Ale będą też wywiady, audycje sportowe. Wszyscy się śpieszą bo czasu do wystawienia ocen zostało już mało…

Do konwertowania kawałków nagrań w różne  formaty dźwiękowe można wykorzystać internetowy konwerter Media.io. Wystarczy pobrać z komputera, wskazać jaki rozszerzenie jest nam potrzebne, poczekać chwilę i pobrać przekonwertowany plik.

Kategorie Bez kategorii | Tagi | Zostaw komentarz