Czytamy Tuwima

ŚLEDŹ NASZE POCZYNANIA NA BLOGU PROJEKTU

Zaczynamy pracę nad projektami. Jednym z pomysłów jest skupienie kilku projektów wokół postaci Juliana Tuwima i połączenie ich na jednym szkolnym blogu.

Maluchy będą tworzyć książeczki oparte na tekstach Tuwima z własnymi ilustracjami, starsi planują różne żonglerki słowne, recytacje i inne interpretacje…  Klub Przyjaciół Książki przedstawi Tuwima klasom młodszym i przedszkolakom w teatrzyku Kamishibai… Oczywiście będziemy poznawać życie poety i Klub TIK oraz klasy czwarte zastanowią się jak zaprezentować fakty z biografii poety w sposób atrakcyjny i ułatwiający zapamiętanie. Wszyscy będą używać narzędzi TIK do prezentowania swoich dokonań :)

Rok 2013 ogłoszono Rokiem Tuwimowskim,

                          by uczcić 60 rocznicę śmierci poety i setną jego debiutu. To fantastyczna wiadomość dla wszystkich wielbicieli Tuwima – od najmłodszych do najstarszych. Na razie trudno znaleźć oficjalne propozycje działań, do których można by się włączyć, poza obietnicami ojców Łodzi. Program, który przekonał posłów naszego Sejmu zapowiada m.in. plenerowe przedstawienie „Balu w operze” z muzyką Zygmunta Krauzego, tworzenie tuwimowskich murali, powstanie szlaku turystycznego śladami Tuwima, wystawy, kabaretony, koncerty, happeningi i organizację „Wielkich Urodzin Tuwima” na Piotrkowskiej. Planuje się również mobilną wystawę, która będzie prezentowana w miastachz którymi był związany Tuwim, także  Nowy Jork, gdzie poeta mieszkał podczas wojny. Organizatorzy pragną również zadbać o grób rodziców Juliana Tuwima na cmentarzu żydowskim. 

Oprac. na podstawie informacji z serwisu Qulturka.pl Dziecko i kultura

http://www.qlturka.pl/aktualnosci,brak,2013_rokiem_juliana_tuwima,17290.html

One Response to Czytamy Tuwima

  1. Uwielbiamy wiersze Juliana Tuwima ;)
    Mobilna wystawa-super.
    Kapitalny wpis!
    Pozdrawiamy :)
    Trzeci@ki z SP1 ostatnio opublikował..Uczymy innych- część IIIMy Profile

Dodaj komentarz