tancerki Szkoła z klasą 2.0

główny blog programu

Hej ;)

Jak tam po wakacjach? Nie wiem jak Wam, ale mi strasznie szybko przeleciały. Znów trzeba się uczyć itd…Ale także powracamy do blogowania…Maci już pomysły na nowe projekty w tym roku?

Pozdrawiam wszystkich uczniów ;*

Hej!

Jak tam uwas drodzy blogowicze? Za niedługo koniec roku szkolnego. Oceny już wystawione? ;) Jeżeli chodzzi o blogi to teraz pewnie każdy stara sie o drugą odznakę? Ja też….he he. Mam  nadzieję, że uda się to mi i mojej przyajciółce, z którą razem prowadzimy tego bloga. A co wy sądzicie o naszym blogu? Waszym zdaniem zasługujemy na drugą odznakę? Bardzo proszę o komentarze bloga!

;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim blogowiczom! ;) ;);)

Cześć!

Zgodnie z obietnicą w tym wpisie przedstawię Wam plan działania naszej szkoły w projekcie: Szkoła z Klasą 2.0. :

1. Przystapienie do projektu;

2. Omówienie projektu;

3. Założenie blogów;

4. Omówienie kodeksu 2.0

5. Pierwsze i kolejne wpisy na blogach;

6. Praca i korzystanie z e-zasobów;

7. Wykorzystanie TIK na róznych lekcjach;

8. Przygotowywanie legend o Janowicach w ramach projekstu Szkoły z Klasą;

9. Opracwywanie legend, tworzenie filmików i prezentacji;

10. Podsmumowanie udziału w projekcie.

To był ramowy plan tego co dzaiło się u nas w szkole;) Jak było u Was???

W ty wpisie wpomnę tylko jeszcze o tym, że reprezentanci z naszej szkoły jadą do Warszawy prezentować legendy o Janowicach. To dla  nas wielkie wyróżnienie!!!

Pozdrawiam ;)

 

Witam wszystkich blogowiczów!

W ty wpisie podsumuje co nasza szkoła a raczej jej uczniowie robili w ramach projektu Szkoły z Klasą 2.0. Na początku chciałabym bardzo podziekowac moim nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Janowicach za włączenie się w ten projekt. Naszza szkoła stała się bogatsza o wiele zasobów takich jak: tablice interaktywne, projektory, rzutniki itd. Lekcje stały się łatwiejsze i ciekawsze. Łatwiej wszystko zrozumieć gdy nie uczymy sie tylko z ksiązki ale korzystamy z różnych źródeł (na każdym przedmiocie). Gdy tworzymy coś w ramach projektu Szkoły z Klasą to najczęściej jest to przedstawione w bardzo ciekawy sposób. Tworzymy wiele filmików i prezentacji (kilka z nich już opublikowałam). Mam nadziję, że podobają się Wam nasze pomysły. Jak juz wiecie w tym roku postawiliśmy na regionalizm. Poznaliśmy wiele legend o naszej miejscowości i staraliśmy się je przedstawić na rózne sposoby (tworzenie scenek, filmików, prezentacji). Napewno kilka z nich jeszcze opublikuje. Sama zauwazyłam, że od kiedy uczniowie mogą używać np. tablicy interaktywnych bardziej angażują się w lekcje, są aktywniejsi, łatwiej im zrozumieć przerabiany materiał a nawet mają lepsze oceny. Jak widzicie projest Szkoły z Klasą 2.0 bardzo dobrze wpłynął na naszą szkołę. Czy u Was też tak jest?

Ps. w następnym wpisie postaram sie stworzyc krótki plan działania projektu w naszej szkole.

Pozdrawiam!!!

1 czerwca – MIENDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA!

Co wy robiliście w szkole w dzień dziecka? Mieliście normalne lekcje? My nie! Nasza szkoła ma wiele tradycji a jedną z nich jest t związana z dniem dziecka. W szkole mamy dzień sportu. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała więc musieliśmy zostać w szkole. Jedni ogladali fillm, drudzy grali w siatkówkę a inni brali udział w różnych konkursach. To wszystko działo się od 3 do 5 lekcji. Na dwóch pierwszych ekcjach mieliśmy podsumowanie całorocznego projektu szkoły z klasą. Oglądaliśmy prezentacje itd. Było tego tak dużo, że nikt nie mógł uwierzyć, że tak ciężko pracowaliśmy w tym roku szkolnym. Wszystko bardzo nam sie podobało a na koniec zjedliśmy pyszny tort zatytułowany nazwą projektu czyli: SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

(wstęp do legend)

(pejzaż Janowic za czasów legend)