Konkurs

Przechwytywanie.44PNGNasze działania w programie „Nienawiść. Jestem przeciw!” zgłosiliśmy do Konkursu Kampanii Rady Europy „Bez nienawiści” w Polsce – „Akcja Bez Nienawiści”  Ci, którzy otrzymają najwięcej polubień (1 punkt za polubienie) a post zostanie  udostępnione największej liczbie osób (3 punkty za udostępnienie) dostaną nagrody – kampanijne pakiety. Weź udział w głosowaniu publiczności na najlepsze działanie! Głosowanie trwa do piątku, 13 II do 20:00.
Konkurs wspierany jest przez Orange Polska i realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.
Projekty opublikowane są pod adresem: https://www.facebook.com/PolskaBezNienawisci?fref=nf
Nasz projekt jest z napisem „Nienawiść – jestem przeciw! Powiat Górowski
Z góry dziękujemy za poparcie!

„Zmień na lepsze”

6 listopada 2014 r. Podczas wszystkich przerw rozdawane były ulotki przestrzegające przed negatywnymi skutkami palenia tytoniu. Na długiej przerwie przygotowaliśmy stoisko z jabłkami, które rozdawaliśmy uczniom głosząc hasło „Zjedz jabłko porzuć fajkę”. Była to zdrowa alternatywa do tego, co uczniowie częściej wybierają, niestety. Akcja spotkała się z dużym pozytywnym odzewem uczniów naszej szkoły. Jabłka bardzo wszystkim smakowały.

„Sprawdź się”

5 listopada 2014 r. każdy chętny uczeń mógł skorzystać w gabinecie pielęgniarki szkolnej z badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, przeprowadzonego z użyciem aparatu Smokerlyzer. Badanie powyższe cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego drugi raz odbyło się 19 listopada w Światowym Dniu Rzucania Palenia.

4 5

Spotkanie z onkologiem

4 listopada 2014 r. dzięki pomocy pani pedagog i szkolnej higienistki udało nam się zorganizować spotkanie z onkologiem – dr n. med. Agnieszką Ignatowicz-Pacyną, w którym wzięło udział ponad 130 uczniów z 16 klas naszej szkoły. Wcześniej ogłosiliśmy, które klasy  wezmą udział w spotkaniu.  Zależało to od organizacji pracy szkoły (praktyki uczniowskie, staże, praktyki zagraniczne, zajęcia praktyczne w zakładach pracy).Uczniowie zapoznani zostali ze zdrowotnymi skutkami czynnego i biernego palenia tytoniu. Szczególny akcent został położony na ścisły związek pomiędzy paleniem papierosów a występowaniem chorób nowotworowych różnych narządów: gardła, wątroby, trzustki, jelit i innych. Uczestnicy spotkania zostali zachęceni do pełnienia w swoich środowiskach roli ambasadorów zdrowego stylu życia, bez nałogów. Spotkanie odbyło się we współpracy z PSSE w Górze.
Informacja o tym wydarzeniu ukazała się na stronie internetowej szkoły http://www.zszgoras.pol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84:spotkanie-z-onkologiem&catid=43&Itemid=165 i organu prowadzącego http://www.powiatgora.pl/4871,spotkanie-z-onkologiem.html

1 2 3

Planujemy kampanię medialną

Na spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się  22.10.2014 r. ustaliliśmy o czym będzie nasza kampania, kto będzie stanowił grupę docelową. Podzieliśmy się zadaniami i określiliśmy terminy ich realizacji. Ustaliliśmy, że nasza kampania odbędzie się w terminie 3 – 7 listopada 2014 r. i będzie skierowana do uczniów naszej szkoły (młodzież w wieku 16 – 20 lat). Miała ona na celu poruszyć bardzo ważny problem, a mianowicie palenie papierosów przez uczniów naszej szkoły. Trudno jest skorzystać z toalet, bo wielu uczniów zrobiło tam sobie palarnie. Nie pomagają rozporządzenia dyrekcji szkoły i kontrolowanie toalet przez nauczycieli pełniących dyżur na korytarzach. Wiele naszych koleżanek i kolegów  sięga po papierosy, chcieliśmy im pokazać jakie są tego konsekwencje.plan działań

Festiwal „Młodzi i media”

W dniach 5-6 grudnia pod opieką p. Teresy Witkowskiej, udaliśmy się do Warszawy na Festiwal, który odbył się w ramach programu „Włącz się. Młodzi i media” oraz „Włącz krytyczne myślenie” CEO i Fundacji Evens ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszego dnia po dotarciu z Dworca Centralnego do Centrum Szkoleniowego na ul. Bobrowieckiej 9, zakwaterowaliśmy się i udaliśmy się na mały odpoczynek do naszych pokoi.  O godz. 12.00 odbyło się uroczyste powitanie, na którym zostaliśmy podzieleni na grupy wycieczkowe i wymieszani z uczniami z innych szkół.

SONY DSC

Następnie udaliśmy się na obiad, po którym znowu mieliśmy chwilę odpoczynku.
Ok. godz. 15 pod opieką p. Agaty Janeczek wyruszyliśmy całą grupą do TVP Info. Na miejscu oprowadziła nas prezenterka  serwisu „Minęła 20” p. Karolina Lewicka. Mieliśmy okazję zadać jej kilka pytań, a także obejrzeć studio, garderobę oraz urywek kręcenia  jednego z serwisów TVP.

SONY DSC

Po zakończeniu zwiedzania studia, wróciliśmy na kolację, gdzie ok. godz. 18 miło i pożytecznie spędziliśmy czas na warsztatach integracyjnych, które poprowadził
p. Dominik Cudny. Poznaliśmy wielu rówieśników, którzy przybyli z całej Polski i jak się okazało, większość z nich ma takie same zainteresowania co my. Był to dla nas bardzo miło spędzony czas.
W godzinach późnowieczornych wraz z panią Tereską wybraliśmy się na długi, przyjemny spacer po Warszawie.

SONY DSC

Następny dzień festiwalu odbył się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Rozpoczęliśmy go warsztatami „Jak przygotować kampanię społeczną?”. W naszej grupie poprowadził je
p. Jan Dąbrowski.  Podzieleni w kilkuosobowe grupy, wykonywaliśmy bardzo fajne ćwiczenia, które na pewno wykorzystamy w naszym codziennym życiu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ok. godz. 12 wzięliśmy udział w  warsztacie Akcje-animacje, podczas którego mogliśmy wykonywać różne zadania animacyjne. Czas, który był przeznaczony na ich wykonanie, minął w mgnieniu oka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

SONY DSC
Czas, który spędziliśmy na festiwalu minął nam w miłej i przyjaznej atmosferze. Do domu wróciliśmy cali i szczęśliwi, ale co najważniejsze z nowym bagażem doświadczeń.