Technologie wokół nas

 • Nowe plany

  Juz niedługo w naszej szkole zostaną zamontowane kolejne tablice interaktywane m.in. w sali językowej. Obecnie taką tablicę mamy w sali biologicznej. Jest to ciekawe urozmaicenie normalnej lekcji. Ćwiczenia na tablicy mogą wykonywać wszyscy uczniowie. Jest to też świetna okazja do zdobycia dodatkowych ocen.

   
 • Nowe multimedialne pomoce naukowe w naszej szkole

  W ciagu ostatnich tygodni w kilku salach lekcyjnych w naszej szkole pojawiły sie rzutniki i ekrany. Dzięki temu nauka stała sie o wiele przyjemniejsza, gdyż poprzez ogladanie filmów i prezentacji szybciej przyswajamy sobie zagadnienia omawiane na lekcjach. Wyjatkowo pomocna ta metoda nauki okazała sie w przygotowaniu do egzaminów gimnazjalnych. Najcześciej z multimediów korzystaliśmy na lekcjach historii i polskiego dzieki czemu część humanistyczna egzaminów nie sprawiła nam problemów.

   
 • Kodeks 2.0

  1. W każdej sali lekcyjnej komputer lub tablet dla nauczyciela czyli e-dziennik zamiast tradycyjnego dziennika.
  2. Nauczyciele więcej lekcji będą prowadzili wykorzystując TIK.
  3. Nauczyciele w miarę możliwości będą podawali linki do stron z dodatkowymi i ciekawymi materiałami przedmiotowymi.
  4. Nauczyciele w miarę możliwości będą publikować materiały powtórzeniowe na platformie moodle.
  5. Uczniowie swoje osobiste notatki mogą publikować na szkolnej stronie internetowej.
  6. Uczniowie mogą zakładać na szkolnej stronie internetowej fora klasowe lub mogą zakładać maile klasowe, w celu szybszej wymiany informacji z nauczycielami i innymi uczniami.
  7. Uczniowie podczas przerw mogą korzystać z Wi-Fi.
  8. Uczniowie pomagają rodzicom w zalogowaniu się na e-dziennik.
  9. Uczniowie wychodzą z inicjatywą nauczenia rodziców, dziadków obsługi Internetu i komputera.
  10. Informacje pobierane z Internetu weryfikujemy z innymi źródłami, sprawdzamy ich wiarygodność, wybieramy to, co istotne, zaopatrujemy je linkami źródłowymi
  11. Plików nie ściągamy z nieznanych źródeł.
  12. Materiały zastrzeżone prawami autorskimi nie kopiujemy bez zgody autora.
  13. Umieszczając swoje pliki w Internecie podpisujemy je.
  14. Zachowując ostrożność, swoje dane osobowe podajemy tylko na bezpiecznych stronach oraz nie udostępniamy obcym osobom własnych haseł
  15. Zawsze przed zarejestrowaniem się na nową stronę uważnie zapoznajemy się z regulaminem.
  16. Nie wchodzimy na banery reklamowe oferujące darmowe nagrody.
   
 • My i nasze pomysły

  Dzisiaj na szkolnej debacie omawialiśmy zasady jak korzystać z Internetu legalnie i bezpiecznie  oraz wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób pomaga nam on w nauce.  Narodziło się wiele pomysłów, nieraz zaskakujacych, na to co zrobić, żeby nauka stała choć trochę przyjemniejsza i nie wymagała od nas tyle wysiłku. Doszliśmy do wniosku, że dzięki sieci możemy przekazywać sobie wiele informacji i materiałów pomocnych na lekcjach. Rozmawialiśmy też o tym jak ściągać legalnie pliki z Internetu i jak dbać o bezpieczeństwo  naszych danych osobowych na różnych stronach internetowych. Wspólnymi siłami stworzyliśmy kodeks, w którym zapisaliśmy wszystkie nasze pomysły.

   
css.php