cze 14

Z innej beczki !

Cześć ! Pisze Wojtek ten wpis nie będzie się opierał na projekcie czy opisu filmy.Będzie on krótką informacją o mojej pasji. A więc zaczynajmy ! Moja pasja to matematyka wzięła się z tego , że kiedy miałem 7 lat widziałem jak mój brat od razu mnie to zainteresowało i zapytałem się go co to takiego ? Po chwili powiedział że robi zadania z matematyki i jak chce to mogę mu pomóc.Zaraz po tym  zgodziłem się.I tak już zostało , do dzisiaj rozwiązuje przekładowe zadania z matematyki. Nie mają one szczególnego zakresu. Rozwiązuje co tylko wpadnie mi w ręce. Uzupełniam te ćwiczenia raz w tygodniu ( środa ) ok. 5 zadań. Zajmuje mi to ok. 30 minut , ale to zależy od trudności zadań. Robię je sam chociaż kiedy czegoś nie umiem pomaga mi siostra lub tata. Niestety nie znam żadnych stron internetowych które pomogły by mi w rozwijaniu pasji albo nauczeniu się czegoś nowego.Jeżeli coś znajdę automatycznie zaktualizuję ten wpis.

cze 14

Publiczna prezentacja ?

Publiczna prezentacja

Niedawno zrobiliśmy publiczną prezentację , która okazała się strzałem w dziesiątkę.Godzinę przed prezentacją umówiliśmy się co kto mówi i kiedy. Niestety jak się później okazało na festiwalu nie było żadnych specjalnych gości. Po tym czasie poszliśmy do sali nr 28 było już południe kiedy zaczęliśmy naszą prezentację. Najpierw podgrupa 1 ( Michał, Marcin Wiśniewski, Jędrzej ) mieliśmy małe problemy techniczne ale wszystko przebiegło pomyślnie. Później prezentowała druga drużyna ( Wojtek , Marcin Wieczorek ) .  Nasza skład prezentował puzzle z wybranych programów takich jak  np. ipuzzle i Jigsaw Planet naturalnie znamy też więcej programów jednak to są najważniejsze z nich. Nam najbardziej podobało się w sali informatycznej gdzie podzieliliśmy się na kilka grup i rywalizowaliśmy pomiędzy drużynami.Wracając do prezentacji.O projekcie innym osobą powiadało nam się dość łatwo , może to dlatego że przygotowaliśmy się bardzo starannie ? Co można powiedzieć o programach których używała cała grupa są to : Learning Apps , zondle , hot potatoes i te wymienione powyżej. Najbardziej zapadła mi w pamięć sala plastyczna gdzie robiliśmy koła z mleka a także badaliśmy mieszanie się barw. Przez cały festiwal i niecały rok szkolny nauczyliśmy się : tworzyć blogi , tworzyć interaktywne gry , wstawiać na nie zdjęcia oraz filmy i gry , pisać wpisy dłuższe niż 50 słów , podpisywać prawa autorskie , troszczyć się o innych a nie tylko o siebie , przełamać stres w wystąpieniach publicznych ,  pisać  rozsądne i długie komentarze , Oczywiście to nie wszystkie umiejętności jednak te najważniejsze.

    Wojtek , Michał

cze 12

Projekt – ciąg dalszy

Jak już pewnie wiecie przez całe 1 i 2 półrocze zajmowaliśmy się projektem 2.0.Zostaliście powiadomieni też że nasza grupa zastała podzielona na 2 podgrupy.Temat naszego projektu to Interaktywny zbiór zadań.Gromadzimy tam wszelakiego rodzaju gry i zadania interaktywnie , które można pobrać na swój komputer albo odpalić w sieci.Co robiliśmy przez te dwa półrocza ? Oczywiście blogi ale i nie tylko nasza podgrupa ( Wojtek,Marcin ) zajmowała się programami do robienia puzzli.Poznawaliśmy coraz to nowsze i lepsze programy aż w końcu sami zaczęliśmy robić układanki.Z początku było to pracochłonne i nużące , ale z czasem zaczęło się robić coraz ciekawsze.Naturalnie nie tylko my pracowaliśmy ale i nasza druga podgrupa (Marcin,Jędrzej i Michał ) zajmowali się robieniem gier o figurach.Bez wątpienia odbył się też festiwal nauki w którym niestety nie uczestniczyłem , ale nie zamartwiam się tym , ponieważ był on najlepszym jakim dotąd widziałem.Mam tylko nadzieję że projekt odbędzie się już bez przeszkód i po naszej myśli.

Wojtek

cze 06

Oblivion

Niedawno byłem w Warszawie odwiedzić braci.Postanowiliśmy pójść razem na seans.Wybrałem film Oblivion to sztuka filmowa która została stworzona w 2013 r .Akcja odbywa się w przyszłości,post-nuklearnych czasach.Człowiek dysponuje już bardziej rozwiniętą technologiom od współczesnej.Fabuła jest bardzo ciekawa i odbiega od innych produkcji filmowych.Historia , zgrabnie poprowadzona, rozwinięta i zakończona. Muzyka była naprawdę cudowna tak jak i tło.Co można powiedzieć o efektach dźwiękowych ? Są wspaniałe. Oblivion to dobre kino science-fiction, na które powinien wybrać się każdy fan gatunku, kto szuka czegoś więcej, niż tylko dwóch godzin walki z kosmitami.Moim skromnym zdaniem nikt nie powinien żałować kasy na bilet do kina na ten film.

Wojtek

maj 23

Projekt

Powoli kończymy prace nad projektem. Marcin i Wojtek, odpowiedzialni za puzzle umieścili już je w Interaktywnym Zbiorze Zadań. Oto przykładowy rysunek:

 

Pozostali z naszego zespołu wstawiają swoje gry wykonane w programie Zondle, Learnig Apps. Sprawdzcie swoją matematyczną wiedzę i zagrajcie w koszykówkę.

Musimy sie już tylko przygotować do zaprezentowania efektów naszej pracy na Festiwalu Nauki.

kwi 25

Projekt – tworzymy gry edukacyjne

Dzisiaj na projektowaniu robimy zadanie w ramach projektu. Na razie tylko uczymy się robić różne gry edukacyjne. Niedługo na pewno coś wstawimy. Niedawno z kolegą zrobiliśmy krzyżówkę. Właśnie robimy grę pod tytułem „Zadania matematyczne”  w programie Zondle.
Oto programy do tworzenia gier, które do tej pory znaleźliśmy:

http://www.jigsawplanet.com/

http://learningapps.org/

http://www.mazegenerator.net/

http://www.proprofs.com/games/puzzle/sliding
http://www.purposegames.com/
http://www.quibblo.com/
http://www.quiz.biz/
http://www.quizrevolution.com/

Zachęcamy Was do poznawania nowych programów i rozwijania swoich informatycznych umiejętności.
Michał, Jędrzej, Marcin

kwi 17

Zaczynamy prace nad projektem

Choć o projekcie mówimy już od jakiegoś czasu, to dopiero po sprawdzianie szóstoklasistów tak naprawdę wzięliśmy się do pracy. Nasze zadanie nie jest proste gdyż mamy opracować matematyczne gry do naszego wspólnego interaktywnego zbioru zadań. Cały czas szukamy programów, które umożliwią nam stworzenie własnych gier. Ostatnio trafiliśmy na stronę http://learningapps.org, na której możliwe jest zrobienie np. własnych milionerów lub piramidki liczbowej. Zawsze to już coś, ale gdyby ktoś znał jakiś inny program, to bardzo prosimy o podanie jego nazwy. Poniżej zamieszczamy przykładową grę stworzoną w programie o którym wspomniałem. Sprawdźcie czy potraficie mnożyć przez dwa i czy wygracie z komputerem. Powodzenia


mar 23

Rambit

Wczoraj nasza szkoła brała udział w turnieju wiedzowo-sportowym „Rambit”. Z naszej klasy byli Jędrzej, Hubert Sz. Nicola, Sandra G. i Edyta. Zajęliśmy III miejsce. Wygrała SP nr 9, a drugie miejsce po dogrywce z nami uzyskała SP nr 4.

mar 21

Kangur

Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs „Kangur matematyczny”. Był on bardzo trudny, ale daliśmy sobie radę. Na początku pani, która uczy w naszej szkole wytłumaczyła nam jak zakodować kartę odpowiedzi. Dostaliśmy karty, na których mieliśmy uzupełnić nasze nazwisko i imię. W naszej klasie test trwał od 7.50 do 9.05. Mieliśmy 30 zdań. Trzecioklasiści mieli do uzupełnienia Malucha czyli 24 zadania. Kiedy konkurs się zakończył pani rozdała wszystkim zabawkę w postaci układanki. Były tam zamieszczone trzy kangury w trzech różnych kolorach: żółty, pomarańczowy i czerwony. Poniżej przedstawiamy link do puzzli, które zrobiliśmy ze zdjęcia tej układanki. Mamy nadzieję, że sobie z nimi poradzicie.
puzzle
Michał i Wojtek

mar 20

Nowe talenty

Dzisiaj na polskim poszliśmy na salę gimnastyczną gdzie oglądaliśmy uczniów, którzy mają niezwykłe talenty. Uroczystość rozpoczęła się ok. 10.45 a zakończyła ok. 11.30. Z naszej klasy wybrane zostały dwie dziewczyny. Jedna z nich śpiewała, a druga grała na flecie. Było jeszcze wiele innych talentów. Pokazywali różne rzeczy np. taniec, śpiew, granie na różnych instrumentach, czy chociażby gimnastyka. Pani Terlecka robiła dużo zdjęć jednak jeszcze ich nie dostałem, ale jak tylko otrzymam fotografie natychmiast zostaną one opublikowane na naszym blogu. Na pierwszym piętrze były rozstawiane nagrody między innymi: medale, puchary i inne wyróżnienia z zawodów, a na gazetce znalazły się zdjęcia uzdolnionych uczniów.

Wojtek

Starsze posty &laquo

css.php